Książka do zrobienia

EAN:

9788365341419

Autor:

Aleksandra Cieślak

Wydawnictwo:

Dwie Siostry

Data premiery:

2017-04-19

Rok wydania:

2017

Format:

21,6x29,7 cm

Strony:

264

Cena sugerowana brutto:

46.90zł

Stawka vat:

5%

Niesztampowa książka aktywnościowa o tworzeniu i projektowaniu książek, dla młodzieży i dorosłych
Książka do zrobienia w inspirujący i dowcipny sposób opowiada o projektowaniu książek. Zapewnia wybuchową mieszankę zabawy, zrozumienia i wiedzy, wciągając czytelnika w proces twórczy. Dowiecie się z niej o artystycznym geście, o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów o książce, o tym, czym ona jest i czym może być.
Spróbujcie swoich sił jako pisarze, poeci, ilustratorzy i typografowie. Połączcie kropki, uchwyćcie słowa, przyprawcie ogonki literom, napiszcie limeryk, namalujcie upływ czasu. Uczeszcie myśli, rozpętajcie burzę. Bądźcie artystami! Uwolnijcie wyobraźnię i zróbcie książkę z Aleksandrą Cieślak.
Książka to chyba najszlachetniejszy przedmiot, jaki powstaje z papieru. Może być dziełem sztuki nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na formę projekt typograficzny i oprawę. Ogromny wpływ na jej ostateczny wygląd mają jakość i właściwości papieru, z którego została zrobiona. Nie przypadkiem my, papiernicy, od dawna myśleliśmy o Książce o książce i niezmiernie nas ucieszyło, że na podobny pomysł wpadły osoby, dzięki którym powstała Książka do zrobienia: autorka i wydawczynie. Od samego początku gorąco im kibicowaliśmy!


Aleksandra Cieślak
U fryzjera

Aleksandra Cieślak

Inne pozycje od Chmurrra Burrra
U fryzjera

Aleksandra Cieślak

Kosmiczna sonda uliczna

Joanna Rusinek