Pani od obiadów. Lucyna Ćwierczakiewiczowa histori

EAN:

9788308065938

Wydawnictwo:

Data premiery:

2018-10-17

Rok wydania:

2018

Oprawa:

twarda

Format:

14,3x20,5 cm

Strony:

356

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Dodruk

Poznajcie polską Julię Child! Trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Bywała na salonach, nadawała ton dyskusjom i balom. Żadna inna kobieta w Królestwie Polskim nie odniosła takiego sukcesu jak Lucyna Ćwierczakiewiczowa.
Fizycznie była przeciwieństwem urodzonej niemal sto lat później Amerykanki. Miała zaledwie półtora metra wzrostu i z dumą nosiła niemałą nadwagę. Za to sposób bycia, niezwykła charyzma i bezpośredniość z pewnością łączyły dwie słynne kucharki. Obie miały też podobny plan na przyszłość być dobrą żoną i matką, pomagać innym, uczyć się i wieść życie nowoczesnej pani domu. A że bez umiejętności gotowania sprostać temu nie sposób, to całe swoje zaangażowanie zogniskowały w sztuce kulinarnej i odniosły niebywały sukces.
Pani Lucyna miała niespełna czterdzieści lat, a już była obiektem zachwytów, złośliwych spojrzeń i plotek. Jej 365 obiadów za 5 złotych było najchętniej czytaną polską książką tamtego okresu i zajmowało honorowe miejsce w tysiącach polskich domów, tuż obok Biblii. Nakłady kolejnych jej książek kucharskich przekraczały nakłady dzieł Mickiewicza i Słowackiego, prowadzony przez nią salon przy Królewskiej odwiedzały największe osobistości stolicy, a za roczną pensję mogła kupić trzy majątki ziemskie!


Inne pozycje od Literackie
Asymetria

Lisa Halliday...

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Andrea de la Barre de Nanteuil...

Listopadowe porzeczki

Andrus Kivirhk...

Diabeł Urubu

Marlon James...

Dziennik T.6 1990-2001

Jan Józef Szczepański

Dzieje dwóch rodzin

Kazimierz Orłoś