Głos przeszłości

EAN:

9788381431224

Wydawnictwo:

Data premiery:

2019-06-05

Rok wydania:

2019

Oprawa:

broszurowa

Format:

13,3x20,3 cm

Strony:

376

Cena sugerowana brutto:

34.99zł

Stawka vat:

5%

Dwie Warszawy ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i zbrodnia.
W warszawskim getcie giną młode kobiety. Nikt nie był zainteresowany szukaniem Golema brutalnego mordercy. Przemierzając szmuglerskie meliny i skorumpowane urzędy, tropem zbrodni podąża były funkcjonariusz polskiej Policji Państwowej, Żyd, ojciec młodej Cyli Andrzej Bartycki.
W tym samym czasie do getta wkracza z tajną misją podoficer oddziału AK Jerzy Popławski zadeklarowany antysemita. Mimo swoich przekonań, mężczyzna zakochuje się w Cyli, a ich miłość przetrwa wszelkie przeciwności.
Warszawa rok 2017. Piotr Hamer, recydywista, który stara się zostać uczciwym człowiekiem. Pracuje w hospicjum, gdzie zaprzyjaźnia się z Lusią, młodą dziewczyną z dobrego domu. Na skutek splotu zdarzeń oboje wchodzą w drogę czyścicielom kamienic, lecz to nie oni są największym problemem.
W cieniu czai się Golem - morderca sprzed ponad pół wieku!
Pasjonująca zagadka i miłość przekraczająca granice w wiernie odmalowanym klimacie okupacyjnej Warszawy. Skrupulatnie przedstawione ówczesne realia, napięcia i gusta żyjących wtedy ludzi oraz wątek współczesny napędzany warszawską aferą reprywatyzacyjną.
Zbigniew Zborowski dziennikarz i autor sześciu książek cieszących się powodzeniem. Laureat wyróżnienia w literackim konkursie miesięcznika Fantastyka, absolwent Studium Scenariuszowego przy Łódzkiej Szkole Filmowej.