Wielka księga Świętych (Maryja)

EAN:

9788380599772

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2019

Oprawa:

twarda

Format:

25x30,5 cm

Strony:

448

Cena sugerowana brutto:

129.15zł

Stawka vat:

5%

W książce zgromadzono sylwetki 400 świętych Kościoła katolickiego. Opisy ich żywotów mają charakter interesujących opowieści pełnych ciekawostek, legend i anegdot. Zajmującym charakterystykom towarzyszą ilustracje świętych.
448 stron, duży format, piękne fotografie, papier kredowy. Waży prawie 3 kg!
Wspaniały prezent imieninowy, urodzinowy, rocznicowy, jubileuszowy, na chrzest, komunię albo ślub.
Dzieje Kościoła katolickiego to w pewnym sensie historia świętych. Wielkie postaci wyniesione na ołtarz w różny sposób nieprzerwanie inspirują rzesze wiernych i służą im wsparciem. Oficjalni święci mają mobilizować wiernych do umacniania własnej religijności i pogłębiania więzi z Bogiem, a ich zadaniem jest pomoc w osiągnięciu zbawienia. Swoim życiem wzynaczają szczególne wzory do naśladowania w różnych aspektach życia i duchowości. To być może najbardziej po aniołach uniwersalne i zróżnicowana grupa pomocników Pana Boga. Święci pochodzili ze wszystkich grup społecznych i kultur, a we współczesnej homiletyce często się powtarza, że każdy katolik może zostać świętym.
Album przedstawia 400 postaci świętych i błogosławionych, ich życie, martyrologię i zasługi dla Kościoła. Biogramy są bogato ilustrowane wybitnymi dziełami sztuki sakralnej.