NLP wg Dantego. Audiobook

EAN:

9788377016008

Autor:

Jan Raudner

Wydawnictwo:

Złote Myśli

Rok wydania:

2012

Oprawa:

etui kartonowe

Format:

190x135 mm

Cena sugerowana brutto:

25.00zł

Stawka vat:

5%

"Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie".
Albowiem nic już nie będzie takie samo, gdy to przeczytacie...
DanteGdy w XIV wieku Dante Alighieri pisał "Boską Komedię", z pewnością nie przypuszczał, że kilkaset lat później zainspiruje ona Jana Raudnera do napisania książki, która może faktycznie zmienić oblicze świata, oddziałując na coś, co ma największy wpływ na to, co ludzie osiągają w życiu... No dobra, trochę przesadzone słowa, ale zaraz zobaczysz dlaczego. Chodzi bowiem o komunikację.
Powstało wiele książek (można by powiedzieć, że wręcz zbyt dużo), na temat NLP (neurolingwistyczne programowanie), ale mało która z nich traktuje ten temat w tak niezwykły i trafiający do umysłu czytelnika sposób. Autor, skupiając się bardzo na praktycznych aspektach, zadaje pytania i pomaga znaleźć na nie odpowiedzi. Ale nie idzie na łatwiznę. Pyta bowiem:
-Jak jest naprawdę?
-Czy możliwe jest przewidzenie reakcji na informację?
-Które z wypowiedzi i z jakiego powodu są wiarygodne?
-Dlaczego niektóre wypowiedzi powodują niewłaściwe emocje?
Autor wykorzystuje NLP (neuro lingwistyczne programowanie), aby odkrywać kluczowe aspekty naszego życia i pokazywać, jaki mają wpływ na to, co osiągamy, jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi możemy się stać. Są bowiem techniki, które niektórzy wykorzystują niecnie, do złych celów. Do manipulacji ludźmi. Ale to droga donikąd. Dla średniowiecznego Dantego cnota była bardzo ważna i jest to także odzwierciedlone w tej oryginalnej książce, w której już od samego początku autor burzy nasz światopogląd, pisząc np., że...
Jeśli chcesz panować nad ludzkimi sercami (i swoim), bądź zawsze szczery.
Szczery jesteś zaś wtedy i tylko wtedy, gdy mówisz ludziom to i tylko to, czego chcą słuchać.