Prawo karne materialne. Kurs skrócony

EAN:

9788382352436

Autor:

Konrad Burdziak, Magdalena Kowalewska-Łukuć, Mariusz Nawrocki

Wydawnictwo:

C.H. Beck

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

238x165x16 mm

Strony:

310

Cena sugerowana brutto:

65.00zł

Stawka vat:

5%

W podręczniku omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu prawa karnego materialnego z wykorzystaniem osiągnięć szczecińskiej szkoły prawa karnego.
Treści zawarte w książce zostały dobrane w taki sposób, by Czytelnik mógł odnaleźć w niej odpowiedzi na wszystkie podstawowe (i nie tylko) pytania stawiane w kontekście problematyki nauki o przestępstwie i nauki o karze. Czytelnik dowie się zatem nie tylko tego, jakie są np. zasady odpowiedzialności karnej, lecz także tego, jakie kary i inne środki prawnokarnej reakcji na fakt popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary zostały przewidziane przez ustawodawcę i na jakich zasadach środki te są wymierzane.
Aby ułatwić przyswojenie kluczowych z perspektywy danego zagadnienia informacji, poszczególne kwestie zobrazowano na schematach, w tabelach i przykładach.
Częścią każdego rozdziału są tzw. zadania, obejmujące kazusy dotyczące danej problematyki oraz pytania testowe, umożliwiające Czytelnikowi zweryfikowanie swojej wiedzy.
Podręcznik będzie przydatny dla studentów kierunków: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrze, bezpieczeństwo narodowe, prawo służb mundurowych, prawo medyczne i innych kierunków, przewidujących kursy podstawowe z zakresu prawa karnego materialnego. Książka może okazać się także istotną pomocą dla studentów studiów doktoranckich oraz dla aplikantów adwokackich, radcowskich czy komorniczych.


Inni klienci kupowali także
Willa Pod Jodłami

Bogna Ziembicka

Prawo cywilne

praca zbiorowa

Beata. Gorąca krew

Beata Kozidrak

Zawsze tylko Ty

Paulina Bondaruk

Bighead

Edward Lee