Pascal Lajt Bydgoszcz i okolice

EAN:

9788381037716

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-07-12

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

190x115 mm

Strony:

136

Cena sugerowana brutto:

26.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja
Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków?
Gdzie straszy Diabeł Wenecki?
Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej?
Dlaczego miasto nazywano małym Berlinem?
Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę.
Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!).
Bydgoszcz związana jest z wodą Brdą, Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów.
To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji.
Katarzyna Kluczwajd historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.