Zadanie domowe

EAN:

9788366967526

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-09-29

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

352

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Niezwykle poruszająca i ważna powieść dla młodzieży powracająca do spraw związanych z najmroczniejszym okresem w historii ludzkości. Czy uczniowie, którzy stają przed zadaniem wcielenia się w rolę nazistów, będą mieli odwagę przeciwstawić się nauczycielowi?
Koniec liceum powinien być czasem spędzonym nad książkami, panikowaniem z powodu zbliżających się testów i przeżywaniem pierwszych miłosnych przygód. Nie dla Cade'a i Logan, którzy stanęli przed ważnym wyborem.
Na lekcji historii ich ulubiony nauczyciel wyznacza kontrowersyjne zadanie. Dzieli klasę na dwie grupy i każe odtworzyć konferencję w Wannsee z 1942 roku, podczas której naziści rozważali zalety planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Cade trafia do grupy, która ma przygotować argumenty przeciwko ludobójstwu, a Logan zostaje jedną z nazistek i ma zachwalać sterylizację, getta i obozy pracy. Uczniowie stanowczo protestują, przez co zostają wezwani do dyrektora.
Zaczyna się ostry konflikt. Pan Bartley, kiedyś ukochany nauczyciel Logan i Cade'a, teraz główny wróg w walce o sprawiedliwość, utrudnia im życie w szkole. Do pomocy przyjaciołom dołącza organizacja Ludzkość na Rzecz Pokoju i Sprawiedliwości oraz media. Mieszkańcy sennego miasteczka zajmują odrębne stanowiska. Jedni popierają nastolatków, a inni okazują się antysemitami i rasistami.
Zainspirowana prawdziwą historią, wstrząsająca i ważna opowieść o przyjaźni, tajemnicach rodzinnych i piekle, jakie mogą sobie zgotować ludzie.


Inni klienci kupowali także
Niepołomice. Przeklęci

Edyta Świętek

M. Mąż opatrznościowy

Antonio Scurati

Tylko morze zapamięta

Monika A. Oleksa

Dubaj krwią zbudowany

Marcin Margielewski

Żywiołaki

Michael McDowell

1793 wyd.2

Niklas Natt-och-Dag

Inne pozycje od Kobiece
Polecamy
Wyspa cieni

Davide Cali

Stulecie Winnych. Początek

Ałbena Grabowska

Cisza w Pogrance

Marcin Pilis

Żądze

Katarzyna Nowakowska

Pax

Sara Pennypacker