Strefa marek
Warsztaty prawnicze. Logika praktyczna... w.3

EAN:

9788366720794

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

277x209 mm

Strony:

212

Cena sugerowana brutto:

59.90zł

Stawka vat:

5%

Logika dla prawników i nie tylko
Nowatorski podręcznik do logiki to absolutne must have studentów wszystkich kierunków humanistycznych,zwłaszcza prawa i administracji. Akcent położono w nim na zagadnieniach z zakresu logiki nieformalnej, mocniej związanej ze sposobami argumentacji, mającej zdecydowanie większe znaczenie praktyczne dla przyszłych prawników i administratywistów. Logika jest tu potraktowana jako dyscyplina związana z codziennością, a materiał podzielono na trzy części: Język, Argumentacja i Argumentacja prawnicza.
Podręcznik do logiki, dzięki któremu zrozumiesz wszystko
Podręcznik stanowi przykład tego, że książka do logiki nie musi być nudna: rysunki, cytaty z literatury i wykresy wzbogacają narrację autorów, którzy analizując liczne przykłady z życia codziennego, wyjaśniają wybrane zagadnienia i czynią wiele komentarzy na marginesach. Przyswajanie prezentowanych treści ułatwiają zadania kończące poszczególne podrozdziały, uzupełnione przykładowymi rozwiązaniami lub częściowymi podpowiedziami, a także trzy mapy myśli pomagające w poruszaniu się po książce i budujące spójny obraz całości.
To książka dla Ciebie, jeżeli:
- jesteś studentem kierunku humanistycznego, zwłaszcza prawa i administracji;
- chcesz nauczyć się: konstruowania definicji, dokonywania podziału logicznego, udzielania adekwatnych odpowiedzi, ustalania konsekwencji wypowiedzi, rozpoznawania nieuczciwych chwytów w dyskusji czy (w przypadku przyszłych prawników) przeprowadzania wnioskowania prawniczego;
- szukasz podręcznika do logiki, który w jasny i prosty sposób przedstawia poszczególne zagadnienia;
- najlepiej uczysz się na przykładach z życia tych w książce jest co niemiara;
- zależy Ci nie tylko na książce przygotowującej do egzaminu z logiki, ale również pomocnej w całym życiu: uczącej przyjmowania krytycznej i otwartej postawy.