Strefa marek
Kodeks cywilny. Komentarz

EAN:

9788382465518

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

215x558 mm

Strony:

1728

Cena sugerowana brutto:

349.00zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Publikacja stanowi syntetyczny komentarz do przepisów Kodeksu cywilnego, uwzględniający najistotniejsze zagadnienia wykładni oraz reprezentatywne orzecznictwo z zakresu prawa cywilnego. Grono autorów - obejmujące przedstawicieli nauki prawa, jak również doświadczonych praktyków - zapewnia wysoki poziom opracowania oraz dobór omawianych kwestii pod kątem praktycznych potrzeb.

Zarówno sposób prezentacji tematów, jak i układ tekstu ułatwiają czytelnikowi odnalezienie poszukiwanych informacji. Komentarz do każdego przepisu stanowi spójny wywód, podzielony dla zwiększenia przejrzystości na tezy i tworzący logiczną całość, a nie zbiór oderwanych od siebie twierdzeń. Dzięki temu tekst czyta się z łatwością, a zarazem zwiększa się jego przydatność, zwłaszcza dla studentów i aplikantów, dla których może spełniać rolę podręcznika.

Autorzy uwzględniają ostatnie zmiany wprowadzone do przepisów Kodeksu cywilnego, w tym dotyczące:

- zadośćuczynienia z tytułu naruszenia więzi rodzinnej,

- objęcia ochroną konsumencką niektórych przedsiębiorców,

- umowy dostawy,

- nieważności zobowiązujących umów przewłaszczenia na zabezpieczenie nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej przez konsumenta.

Jasny język i klarowne wywody powodują, że książka będzie przydatna nie tylko praktykującym prawnikom i badaczom prawa, lecz także innym osobom poszukującym informacji z zakresu prawa cywilnego.