Bajeczki na dobranoc

EAN:

9788382626988

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-15

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x165 mm

Strony:

164

Cena sugerowana brutto:

24.99zł

Stawka vat:

5%

Książka "Bajeczki na dobranoc" wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk to atrakcyjny zbiór przystępnie napisanych adaptacji bajek i baśni, idealnych do czytania przed snem. Dzieci znajdą tutaj piękne klasyczne opowieści - te znane i te mniej znane. Każda z tych historii będzie ciekawą i pożyteczną lekturą. Tytuł kupisz już teraz na stronie księgarni internetowej Świat Książki.

Baśnie, które będą doskonałą lekturą przed zaśnięciem

Oto historie tworzące ten wyjątkowy zbiór. "Kot w Butach" pokaże młodym odbiorcom, że nie warto się poddawać i że na odważnych czeka w życiu mnóstwo niespodzianek. "Czerwony Kapturek" nauczy dzieci ostrożności i każe wystrzegać się nieznajomych. "Piękna i Bestia" pokaże nam, że pozory mylą i ważne jest to, co mamy w środku. W "Śnieżce" zobaczymy, jak dobro wygrywa ze złem, a "Cudowna lampa Aladyna" przeniesie nas w świat Orientu, magii i niesłychanych cudów. Opowieści "O bohaterskim krawczyku" oraz "Stoliczku, nakryj się" wywołają uśmiech na twarzach czytelników; "Książę żaba" pokaże nam, że warto dotrzymywać obietnic, a "Księżniczka na ziarnku grochu" udowodni, że prawdziwą królewnę można poznać w każdych okolicznościach. Bajka "O rybaku i złotej rybce" nauczy nas, że lepiej nie nadużywać czyjegoś dobra, "Pani Zima" przeniesie nas w tajemniczy, lecz piękny świat, "wzruszający Słowik" poruszy każde serce, a dzięki baśni pod tytułem "Świniopas" przekonamy się, że próżność nie popłaca. Każdej z tych adaptacji towarzyszą piękne, kolorowe ilustracje, których autorem jest Carlos Busqueets.

Utwory wspaniałych baśniopisarzy

Wśród twórców uniwersalnych opowieści zawartych w tomie "Bajeczki na dobranoc" są znani autorzy: baśniopisarze, tacy jak bracia Grimm, Hans Christian Andersen, Charles Perrault czy Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Mamy tu też historię zaczerpniętą z baśni "Tysiąca i jednej nocy" oraz interpretacje podań ludowych. Każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie!