Kalendarz 2023 notesowy Teno Jerzego Kukuczki

EAN:

5905117016720

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

etui kartonowe

Cena sugerowana brutto:

74.90zł

Stawka vat:

23%

Bez prawa zwrotu

Wydanie kolekcjonerskie

Cieszymy się, że jesteśmy wydawcą kalendarza, w którym pisał nasz polski himalaista Jerzy Kukuczka. Kalendarz Teno był Jego nieodłącznym atrybutem.

W Teno przez lata prowadził swoje dzienniki podróży, opisując górskie wyprawy, przemyślenia, czasem chwile zwątpienia.

Tym wydaniem chcemy przybliżyć Państwu sylwetkę Jerzego Kukuczki, jednej z najwybitniejszych postaci międzynarodowego świata himalaizmu.

Kalendarz Teno 2023 Jerzego Kukuczki to szereg archiwalnych zdjęć i filmów udostępnionych nam w ramach współpracy z Fundacją Wielki Człowiek.

Jerzy Kukuczka (1948-1989) był polskim taternikiem, alpinistą i himalaistą. Jako drugi zdobył koronę Himalajów i Karakorum. Zrobił to bardzo szybko jak na warunki gór tak wysokich - w 8 lat.

Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych himalaistów świata i znany z pionierskiego podejścia do wspinaczki wysokogórskiej. Spośród czternastu szczytów, na dziesięć wszedł nowymi drogami, cztery zdobył jako pierwszy zimą, trzynaście bez tlenu, siedem w stylu alpejskim, jeden samotnie, a pięć pokonał w niespełna półtora roku.

Korona Himalajów i Karakorum Jerzego Kukuczki

Integralną częścią wydania kolekcjonerskiego kalendarza Teno 2023 jest broszura pt. Korona Himalajów i Karakorum Jerzego Kukuczki".

To 14 kart na 14 wypraw na najwyższe szczyty świata.

Za każdym razem prezentujemy zdjęcie ośmiotysięcznika wraz z trasą wejścia, kod QR do filmu o wyprawie oraz jej opis. Całość wzbogacają archiwalne zdjęcia.

Zdjęcia archiwalne w kolorowej części informacyjnej

Kalendarz Teno 2023 Jerzego Kukuczki to szereg archiwalnych zdjęć udostępnionych w ramach naszej współpracy z Fundacją Wielki Człowiek.

Kody QR zaprowadzą Cię w himalajską przeszłość dzięki filmikom nagranym podczas wypraw.

Obok: zdjęcia z wyprawy na Nanga Parbat, Czo Oju, Annapurnę, Dhaulagiri oraz kod QR do filmiku, w którym Krzysztof Wielicki opowiada o sprzęcie wspinaczkowym.

Skany notatek Jerzego Kukuczki w kalendarzu Teno

W Teno na 2023 rok prezentujemy skany oryginalnych kalendarzy Jurka Kukuczki sprzed trzydziestu, czterdziestu lat. To zapis historii wyjątkowego człowieka, który w skrajnie trudnych warunkach umiał przezwyciężyć ograniczenia, aby zdobywać szczyty najwyższych gór.

Obok: dziennik z zapiskami z wyprawy na Sziszapangmę w 1987 roku.