Strefa marek
Prawo upadłościowe i prawo restrukturyzacyjne

EAN:

9788382918472

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

146x211 mm

Strony:

376

Cena sugerowana brutto:

79.00zł

Stawka vat:

5%

W podręczniku omówione zostały regulacje zawarte w dwóch aktach prawnych ustawie z 28.2.2003 r. Prawo upadłościowe i ustawie z 15.5.2015 r. Prawo restrukturyzacyjne normujących problematykę postępowań prowadzonych w przypadku niewypłacalności bądź zagrożenia niewypłacalnością przedsiębiorców i innych podmiotów objętych ich zakresem podmiotowym.

Podręcznik ten przeznaczony jest przede wszystkim dla dwóch grup odbiorców z jednej strony dla studentów prawa, zarówno tych, w których programie studiów znajduje się prawo upadłościowe lub prawo restrukturyzacyjne jako odrębny przedmiot, jak i tych, którzy zapoznają się z objętymi nim zagadnieniami w ramach zajęć z prawa handlowego, z drugiej strony - dla aplikantów radcowskich i adwokackich oraz innych pracowników kancelarii prawnych, zwłaszcza specjalizujących się w sprawach z zakresu prawa gospodarczego.

Poruszone w nim zagadnienia mogą jednak zainteresować również inne osoby uczestniczące w sposób profesjonalny w obrocie gospodarczym. W szczególności może on także służyć jako istotne źródło wiedzy dla przygotowujących się do uzyskania licencji doradcy restrukturyzacyjnego.