Strefa marek
Piramido

EAN:

0769293746452

Grupa wiekowa:

8+

Wymiary:

281x197 mm

Opakowanie:

pudełko

Data premiery:

2023-09-20

Kod dostawcy:

LKYPRM-R01-PL

Cena sugerowana brutto:

119.99zł

Stawka vat:

23%

Bez prawa zwrotu

Potężny faraon Mino zmarł, pozostawiając na tronie swego najstarszego syna - Mido. Młody następca, niezadowolony ze zbyt ubogiego wyglądu ojcowskiej piramidy, postanowił zająć się własnym dziedzictwem. Teraz życzy sobie, aby jego miejsce pochówku lepiej odzwierciedlało potęgę jego rządów, i w tym celu nakazał 2-4 architektom zbudowanie okraszonych diamentami piramid, tak zwanych Piramido. Architekt, który stworzy najbardziej imponujące piramido, zostanie mianowany wielkim wezyrem i do końca życia będzie pławił się w bogactwach i władzy wykraczającymi poza wyobrażenia zwykłego śmiertelnika.

W "Piramido", wielopoziomowej grze kafelkowej, gracze starają się zbudować jak najbardziej imponującą piramidę. Piramida będzie się składać z 20 płytek domina rozmieszczonych na 4 poziomach.

Podczas gry każdy z architektów będzie musiał zbudować swoją piramidę płytka po płytce, umieszczając na kolorowych blokach znaczniki klejnotów. Podczas swojej tury architekt musi wybrać płytkę z kamieniołomu, dołożyć ją do swojej piramidy i, jeśli to możliwe, oznaczyć ją za pomocą znacznika klejnotu. Punkty prestiżu przyznawane są po ukończeniu każdego poziomu, a ten z architektów, który zdobędzie ich najwięcej na koniec gry, zostanie mianowany wielkim wezyrem i zwycięzcą.

Dzięki prostym zasadom i niedługiej rozgrywce "Piramido" jest idealną grą rodzinną. Wszyscy będą czerpać przyjemność z budowania piramid!

Zawartość opakowania:

90 płytek domina,

12 kart przebudowy,

24 znaczniki klejnotów,

1 tabliczka punktacji,

instrukcja.