Pochodzenie bogów

EAN:

9788324182879

Wydawnictwo:

Data premiery:

2023-11-20

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

235x165 mm

Strony:

432

Cena sugerowana brutto:

72.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja Nowość Polecamy

Gbekli Tepe - przełomowe odkrycie archeologii - podważa współczesną wiedzę i stawia pytanie: jaka historia ludzkości jest prawdziwa?
Fascynująca teoria rzuca wyzwanie nauce, bezradnej wobec zagadki Gbekli Tepe.
Gbekli Tepe - najbardziej tajemniczy megalityczny kompleks świata sprzed 12 000 lat - jest największym wyzwaniem dla archeologii XXI wieku.
Gbekli Tepe - wzniesione w końcu ostatniej epoki lodowcowej - składa się z setek budowli ozdobionych wspaniałymi reliefami dziwnych stworzeń i ustawionych w kręgi 15-tonowych monolitów w kształcie litery T. Stawia pod znakiem zapytania aktualną wiedzę historyczną, archeologiczną, a nawet paleontologiczną, która uważa za niemożliwe budowę takich konstrukcji przez prymitywne plemiona myśliwych i zbieraczy.
Ta najstarsza kamienna konstrukcja na Ziemi jest świadectwem tak wysokiego poziomu technologii i sztuki, jaki został osiągnięty dopiero 7000 lat później - przez wielkie kultury starożytnego świata - Sumer, Egipt i Babilon.

ANDREW COLLINS, jeden z najwybitniejszych kontrowersyjnych badaczy najdawniejszych dziejów ludzkości, wyjaśnia jedną z najważniejszych zagadek wszech czasów: gdzie i jak zaczęła się rozwijać nasza cywilizacja. Udowadnia, że kompleks Gbekli Tepe został wzniesiony w odpowiedzi na globalny kataklizm: biblijny potop. Wyjaśnia, że służył jako mapa niebios, brama do gwiazd, w tym do miejsca stworzenia pierwszego człowieka. I identyfikuje jego budowniczych jako Czuwających z Księgi Henocha, biblijnych Nefilim i sumeryjskich bogów Anunnaki. Według Collinsa - to najstarsze sanktuarium religijne świadczy o wiarygodności historii świata, jaką przedstawia nam Księga Rodzaju. Ujawniając fundamentalną rolę Gbekli Tepe w powstaniu współczesnej cywilizacji, dowodzi, że miejsce to było powiązane z tajemnicami, które Adam przekazał swojemu synowi Setowi, założycielowi anielskiej rasy Setytów. W poszukiwaniu legendarnej Jaskini Skarbów Adama, autor odkrywa pozostałości Ogrodu Edenu i szczątki Drzewa Życia w okolicach Gbekli Tepe

Andrew Collins przedstawia nam nowe ważne fakty dotyczące tajemniczego pochodzenia ludzkiej cywilizacji. Biorąc pod uwagę jego ogromną wiedzę na ten temat, trudno byłoby znaleźć kogoś bardziej odpowiedniego niż on, by rozważać miejsce Gbekli Tepe w dziejach świata. GRAHAM HANCOCK w przedmowie do Pochodzenia bogów