Strefa marek
Bohaterowie ostatniej akcji. Triumfy, klęski...

EAN:

9788397021204

Wydawnictwo:

Data premiery:

2023-12-19

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

212x159 mm

Strony:

352

Cena sugerowana brutto:

59.99zł

Stawka vat:

5%

Bohaterowie ostatniej akcji

Zakulisowa opowieść o bohaterach kina akcji, którzy rządzili Hollywood w latach 80. i 90., oraz legendarnych filmach - od Szklanej pułapki po Terminatora - które uczyniły z nich gwiazdy.

Ta szalenie wciągająca podróż przez złotą erę kina akcji przedstawia pełną wybuchów relację Sylvestra Stallonea i Arnolda Schwarzeneggera, od wrogości do przyjaźni na tle Ameryki Reagana i zimnej wojny. Ujawnia fascynujące, nieznane historie barwnych postaci, które pojawiły się po nich - kopiących wysoko Chucka Norrisa i Jackiego Chana, gniewnych twardzieli Dolpha Lundgrena i Stevena Seagala oraz cichych awanturników Jean-Claudea Van Dammea i Brucea Willisa - i stanowi kronikę powstania mitu niezwyciężonego bohatera akcji, który używał mięśni, sztuk walki lub broni, aby uratować świat. A także wyjaśnia, dlaczego po latach 90., pełnych chwały tych macho - i wizji męskości, którą celebrowali - zaczął on zanikać.

Bohaterowie ostatniej akcji, książka opierająca się na szczerych wywiadach z samymi gwiazdami kina akcji, a także ich współpracownikami, przyjaciółmi i wrogami, to bezkompromisowa relacja z okresu w historii Hollywood, kiedy zasięg sławy tych herosów, jak i poziom chaosu, jaki wywołali na ekranie i poza nim, nie miały granic.

O autorze:

Nick de Semlyen jest redaktorem Empire, największego na świecie magazynu filmowego. Jako dziennikarz filmowy pisał także dla Rolling Stone i Time Out. Organizował zjazdy obsady takich filmów, jak Zabójcza Broń, Goonies i Gremliny, był wożony po Szanghaju z dużą prędkością przez Jackiego Chana, odwiedził dom Jacka Nicholsona i przeprowadził wywiady ze wszystkimi, od Roberta De Niro po Davida Lyncha. Można go zobaczyć na ekranie przez dwie sekundy w filmie Jurassic World, gdy ochlapuje go wodny dinozaur.

Opinie o Bohaterach ostatniej akcji

Żywa celebracja gwiazd kina akcji lat 80. - Slya, Arniego i mięśni z Brukseli - The Times

Napędzana testosteronem oda do filmów akcji. Ma moc - Publishers Weekly

Radosne święto kina akcji lat 80. - Telegraph