Strefa marek
Zamaskowana. Z pamiętnika autystki

EAN:

9788367360616

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-01-16

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

173x173 mm

Strony:

192

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Diagnoza, Meltdown, Shutdown, Seks, czy Używki - to tylko kilka tytułów rozdziałów komiksu Zamaskowana. Z pamiętnika autystki Kasi Mazur. 

Na blisko 200 stronach autorka dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami osoby żyjącej się z autyzmem, ograniczeniami i trudnościami z nim związanymi. A robi to z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru.

To pozycja nie tylko dla tych, którzy chcieliby skonfrontować swoje osobiste doświadczenia związane z autyzmem, ale chyba przede wszystkim dla osób, które nie zmagają się z nim na co dzień. Zamaskowana pomoże im lepiej zrozumieć osoby w spektrum.

Zamaskowana nie jest skupiona wyłącznie na opisie cech charakterystycznych dla spektrum autyzmu. To opowieść o człowieku w całej jego złożoności o jego osobowości, niepowtarzalnych przeżyciach i całym bagażu często trudnych doświadczeń. Mamy tu historię wrażliwej dziewczyny i jej dorastania. Obserwujemy trudną walkę o zdrowie psychiczne, a także naukę troski o samą siebie. Jest to też opis radzenia sobie z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi, które sprawiają, że życie w spektrum autyzmu staje się jeszcze większym wyzwaniem. Śmiałam się i płakałam, towarzysząc autorce w kolejnych obrazach z jej życia. Była to miejscami trudna podróż, ale może dzięki temu właśnie tak ludzka i piękna.

Anita Wojtkiewicz (Psycholog na spektrum)