EAN:
9788301145576
Autor:
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2013
Oprawa:
broszurowa
Format:
205x140 mm
Strony:
470
Cena sugerowana brutto:
94.00zł
Stawka vat:
5%
Co to jest naród i jak powstał?
Czy można zmienić przynależność narodową?
Czym są mniejszości narodowe?
Kultury narodowe u korzeni to jedna z najważniejszych prac z socjologii narodu, której oddziaływanie wykracza daleko poza granice Polski. Autorka patrząc na zagadnienie kultury narodowej z polskiej perspektywy w nowatorski sposób łączy ją z dorobkiem nauki światowej. Prezentuje różne rozumienie terminu "naród", analizuje zagadnienia związane z konwersjami i mniejszościami narodowymi oraz centrum kultury narodowej. Problematyka ta ma znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, stanowiąc dla wielu osób sedno refleksji nad tożsamością narodową.
Książka przygotowana została z myślą o czytelnikach, których interesuje miejsce kultur narodowych w ich własnym życiu i różnorodność stosunku ludzi do narodowości własnej i cudzej. Od czasu pierwszego wydania tej pracy poruszana w niej problematyka socjologii narodu, konwersji narodowych i mniejszości narodowych zyskuje coraz bardziej na popularności wśród badaczy i studentów nauk społecznych.
Praca szczególnie polecana socjologom, antropologom, politologom oraz wszystkim, dla których temat kultury narodowej jest ważny i interesujący.