Lirael. Córka Clayrów

EAN:

9788308054376

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2014

Oprawa:

broszurowa

Format:

12,5x20 cm

Strony:

488

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

Przekonaj się, skąd biorą się wiedźmini!
W drugiej części trylogii o Starym Królestwie Garth Nix odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami krainy i jej władców. Opuszczona przez matkę i nieświadoma pochodzenia ojca dziewczyna nie przypomina nikogo ze swoje rozległej, rozgałęzionej rodziny, żyjącej w Clayr's Glacier. Nie posiada nawet tak charakterystycznej dla Clayrów Mocy Widzenia teraźniejszości i przyszłości. Przekonaj się jakie więzy łączą Sabriel z Lirael i jak pozbawiona daru wizji i nieświadoma drzemiących w niej mocy dziewczyna może ocalić królestwo od inwazji żywych trupów.
Bohaterowie książek Sabriel i Lirael powrócą w tomie Abhorsen. W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o Starym Królestwie pt. Clariel.
O nie, tylko nie kolejny piętnastotomowy cykl fantasty przyznam, że z takim właśnie uczuciem zaczynałem czytać Sabriel pierwszy tom sagi o Starym Królestwie australijskiego pisarza Gartha Niksa. Wrażenie było na tyle dobre, ze na drugi tom Lirael rzuciłem się z entuzjazmem. () Już niecierpliwie czekam na trzeci.
Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza