Wielka Przygoda SP 1 J. Polski ćw. cz.3 NE

EAN:

9788326739583

Autor:

Elżbieta Kacprzak, Anna Ładzińska, Małgorzata Ogrodowczyk

Wydawnictwo:

Nowa Era

Przedmiot:

Język polski

Klasa:

SP 1

Data premiery:

2020-06-29

Rok wydania:

2020

Format:

20,5x27,5 cm

Strony:

88

Kod dostawcy:

061407

Cena sugerowana brutto:

16.90zł

Stawka vat:

5%

Ćwiczenia zintegrowane z serii Wielka Przygoda do klasy 1, część 3 wprowadzają ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, kształtują niezbędne umiejętności czytania i pisania oraz stosując zasadę stopniowana trudności, przybliżają naukę o języku.
Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu tych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń.
Rozwijają sprawność poprawnego pisania liter dzięki różnorodnym ćwiczeniom zaczynając od wprowadzanych liter pisanych po śladzie i w liniaturze, połączeń literowych, a także wyrazów i zdań. Ćwiczenia tego typu pojawią się w zeszytach cz. 1, 2 i 3 zgodnie z kolejnością wprowadzanych liter.
Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi, wyrazowymi, rebusami i łamigłówkami. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku.
Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania.
Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach Nasze lektury, poświęconych tekstom zlecanym w podstawie programowej.
Wprowadzają ucznia w świat nauki o języku.
Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach W świecie przyrody.
Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy
i umiejętności poprzez strony Czy to już umiem?.
Doskonalą umiejętność płynnego czytania poprzez ciekawe, często bardzo dowcipne teksty zamieszczone na końcu każdego zeszytu ćwiczeń strony Trening czytania.