Stacja Tokio Ueno

EAN:

9788323348566

Autor:

Data premiery:

2020-09-07

Rok wydania:

2020

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x137 mm

Strony:

160

Cena sugerowana brutto:

32.50zł

Stawka vat:

5%

Przejmujący obraz Japonii, jakiej nie znamy.
Kazu nie żyje i jako duch nawiedza park w pobliżu stacji Tokio Ueno. Choć mężczyzna urodził się w tym samym roku, co cesarz a to uznaje się za błogosławieństwo jego życie było pełne bólu i nierzadko doskwierała mu samotność. Od kiedy przyjechał do Tokio, by jako robotnik pracować przy budowie obiektów sportowych na Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku, zaczął tracić najbliższych, a pod koniec życia, po tragicznym tsunami w 2011 roku, zamieszkał w parku Ueno w ogromnym miasteczku bezdomnych. Czy po takim życiu Kazu zazna ukojenia?
Stacja Tokio Ueno pokazuje nieznane oblicze Japonii, w której bezdomność i bieda dotykają znacznej części społeczeństwa, zwłaszcza osób w podeszłym wieku. W swej przejmującej powieści Yu Miri oddaje głos wykluczonym, udowadniając, że literatura piękna ma ogromną moc uwrażliwiania na palące problemy społeczne.
Yu Miri potrafi pisać. W Japonii uważana jest jednocześnie za społeczną outsiderkę i gwiazdę literatury. Twórczy geniusz.
New York Times
Pisząc o ludziach z marginesu, Yu Miri wykazuje się dużą empatią i wrażliwością. Przez umieszczenie akcji swojej książki w parku Ueno odsłania hipokryzję japońskiego społeczeństwa, którego członkowie uchodzą za życzliwych, uczynnych i gościnnych. Jej pisarstwo zwięzłe, dziwne i zapadające w pamięć jest absolutnie wyjątkowe.
The Spectator
Yu Miri japońska pisarka, dramatopisarka i eseistka koreańskiego pochodzenia. W swojej twórczości podejmuje aktualne problemy społeczne, opisuje przede wszystkim sytuację mniejszości etnicznych w Japonii. Po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku przeprowadziła się do miasta Minamisma w prefekturze Fukushima. Obecnie prowadzi audycję radiową zaprasza do niej osoby, które przeżyły katastrofę. W 1997 roku otrzymała nagrodę im. Akutagawy za powieść Kazoku Sinema (Kino familijne).


Inni klienci kupowali także
Krótka historia Europy

Simon Jenkins...

Opiekunka wrażliwości

Anna Ras-Menet

W masce jej do twarzy

Patrycja Strzałkowska

Lockdown

Robert Ziębiński

Powrót z Bambuko

Katarzyna Nosowska

Polecamy
Zimny trop

Beata Dębska...

Wydatki

Łukasz Zawada

Nowa teoria czasu

Julian Barbour

Batman: Świat

różni autorzy...

Mister, Mister

Mikołaj Milcke