Kingdom Come

EAN:

9788328149243

Autor:

Mark Waid

Wydawnictwo:

Egmont

Data premiery:

2021-03-24

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

275x185 mm

Strony:

360

Cena sugerowana brutto:

119.99zł

Stawka vat:

5%

W niedalekiej przyszłości wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości, po dziesięcioleciach ochraniania Ziemi, przechodzą na emeryturę. Zastępują ich nowi pogromcy zbrodni, którzy zupełnie inaczej podchodzą do wymierzania sprawiedliwości. Niestety ich metody, zamiast inspirować zwykłych ludzi, wprawiają ich w przerażenie. Nowi herosi nie dbają o dobro ludzkości, ale walczą między sobą, zupełnie nie zważając na ludzi. Jednak gdy przyszłość naszej planety zostaje zagrożona, Superman, Wonder Woman i Batman muszą jeszcze raz wkroczyć do akcji, aby po raz ostatni stanąć w obronie prawdy i sprawiedliwości...
Poprzez konfrontację klasycznych bohaterów z nowym pokoleniem twórcy pokazują, dlaczego mit superbohaterów jest niezwykle ważny w amerykańskiej kulturze.
Autorami tego przełomowego działa są legendarni twórcy komiksów scenarzysta Mark Waid (Superman: dziedzictwo, Deadpool classic) i artysta Alex Ross (Sprawiedliwość, Absolute Justice League, Avengers/Invaders). Dzięki fotorealistycznym szczegółom i odwzorowaniu postaci rysownik osiągnął oszałamiający efekt. Gdyby superbohaterowie istnieli naprawdę, wyglądaliby tak, jak ich namalował Ross. Album w 1997 roku zdobył dwie najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu komiksowego: Nagrodę Eisnera w kilku kategoriach dla najlepszej serii, najlepszej okładki i najlepszego rysunku, oraz Nagrodę Harveya.