Uciekinier przecina swój ślad

EAN:

9788381911986

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-04-21

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

215x133 mm

Strony:

464

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Espen Arnakke w wieku siedemnastu lat zamordował Johna Wakefielda. Kolejne siedemnaście poświęcił na rozpamiętywanie popełnionej zbrodni. Powoli osuwając się w szaleństwo, próbuje dociec, co tak naprawdę skłoniło go do morderstwa. Tajemnica może tkwić w małej miejscowości, w której się wychował. To surowe prawa Jante ukształtowały go na całe życie.
Wiara i ateizm, abstynencja i alkoholizm, miłość i nienawiść, życie i śmierć. Według Espena między sprzecznościami często stoi znak równości. Raskolnikowowski obłęd Arnakkego miesza się z trzeźwą oceną rzeczywistości, a prowincjonalny i zamknięty świat Jante nie daje o sobie zapomnieć.
Uciekinier przecina swój ślad to jedna z najważniejszych powieści skandynawskich, dzięki której możemy zrozumieć złożoną tożsamość człowieka Północy.
Nie sądź, że jesteś kimś Nie sądź, że nam dorównujesz Nie sądź, że jesteś mądrzejszy od nas Nie wyobrażaj sobie, że jesteś lepszy od nas Nie sądź, że wiesz więcej niż my Nie sądź, że jesteś kimś więcej niż my Nie sądź, że się do czegoś nadajesz Nie wolno ci się z nas śmiać Nie sądź, że komuś na tobie zależy Nie sądź, że możesz nas czegoś nauczyć Myślisz, że nic o tobie nie wiemy?


Inni klienci kupowali także
Rzeki płyną, jak chcą

Ałbena Grabowska

Miasto z mgły

Carlos Ruiz Zafon

Czuły narrator

Olga Tokarczuk

Cień wiatru

Carlos Ruiz Zafon

Cyrk rodzinny

Danilo Ki...

Wydz. Domysłów

Jenny Offill...