Stulecie Winnych. Początek

EAN:

9788381322737

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-13

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x145 mm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja Nowość Polecamy

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa.
W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych.
Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.
Bronia mądra, zaradna i życzliwa cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Antoni z kolei uznawany jest za dobrego rzemieślnika. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość.
Życie pod rosyjskim zaborem jest jednak pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. W tragicznych okolicznościach umiera najpierw jedna, potem druga siostra Bronisławy, odchodzą jej rodzice, a za ocean wyjeżdża z synami szwagier Tadeusz.
W rodzinnym gospodarstwie zostają Bronisława i Antoni. Na świat przychodzą ich kolejni synowie Roman, Władysław, Kajetan, Stefan i Stanisław. Poznajemy ich dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki. Rodzą się wnuki Broni i Antoniego. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.
Ałbena Grabowska
Popularna i ceniona pisarka, której niezwykłe imie, oznaczajace kwitnaca jabłon, nawiązuje do bułgarskich korzeni. Z wykształcenia neurolog.
Popularnosc wsrod czytelnikow zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęto realizację serialu w gwiazdorskiej obsadzie. Na antenie TVP zostały wyemitowane juz trzy 13-odcinkowe serie, a kolejna, czwartą, widzowie beda mogli obejrzeć w 2022 roku. Procz Stulecia Winnych spod piora Ałbeny Grabowskiej wyszły m.in. trylogia Alicja w krainie czasow, kryminał Ostatnia chowa klucz, ksiazka Tam, gdzie urodził sie Orfeusz oraz wciagajace powiesci Lady M., Coraz mniej olsnień, Lot nisko nad ziemią (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trojka dzieci, trzema kotami i psem w podwarszawskim Brwinowie.


Inni klienci kupowali także
Dom marionetek

Natasza Socha

Anna. Gorzki smak miodu

Wioletta Sawicka

Kucharka z Castamar

Fernando J. Mez...

Mexican Gothic

praca zbiorowa

Mord

Max Czornyj

Siedem życzeń

praca zbiorowa

Proza
Zagubiony ptak

Jowita Kosiba

Czarne sezony

Michał Głowiński

Uśmiech

Kazimierz Grochmalski

Towarzyszu mój

Julija Jakowlewa

Teraz cię rozumiem, mamo!

Magdalena Witkiewicz...

Silva Rerum III

Kristina Sabaliauskait

Trio

Johanna Hedman...