Tampo siampo

EAN:

9788320557794

Rok wydania:

2021

Oprawa:

karton

Format:

240x175 mm

Strony:

24

Cena sugerowana brutto:

35.00zł

Stawka vat:

5%

Tampo siampo: Pudełeczko barw pełne jest pierwszą książeczką-kolorowanką z autorskiej serii SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Celem serii jest towarzyszenie najmłodszemu odbiorcy w nawiązywaniu bliższego i bardziej dynamicznego kontaktu z utworem poetyckim nie tylko w jego warstwie głosowej, werbalno-znaczeniowej, lecz również plastycznej, wzrokowo-emocjonalnej.
Taka forma poetyckiej inicjacji pozwala na pełniejsze przyswojenie wiersza przez dziecko zarówno w sposób spontaniczny (poprzez wielokrotne słuchanie, a następnie powtarzanie wpadających w ucho fragmentów), jakteż aktywizowany (poprzez kolorowanie samodzielnie wybranych ilustracji).
Wierszyk Tampo siampo pochodzi ze zbiorku Autora Mniemanki zagadanki (LSW 2020).
Wzbogaceniu i pogłębieniu odbioru utworu poetyckiego służy też jego szczególna oprawa graficzna między innymi ukryte w książeczce zabawy--zadania, dzięki którym najmłodszy odbiorca nawiązuje także pozasłowny, manualno-wizualny kontakt z tekstem. W wierszyku Tampo siampo takim zadaniem-zabawą jest dostrzeganie różnic w ilustracjach oraz stosowanie odpowiednich barw w towarzyszących utworowi kolorowankach.
Z nadzieją, że seria SŁUCHAM POWTARZAM KOLORUJĘ spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem zarówno przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych czytelników, Życzymy wszystkim aktywnej (tampo siampo) i kolorowej lektury!