Fascynacja

EAN:

9788382190878

Autor:

Adrian Bednarek

Wydawnictwo:

Novae Res

Data premiery:

2021-06-02

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Strony:

470

Cena sugerowana brutto:

42.99zł

Stawka vat:

5%

Polecamy

Śmierć jest powabna, ale z pewnością nie dla bohatera powieści Adriana Bednarka "Fascynacja". Dla niego to powód - istotny, może najistotniejszy w życiu, do rozprawienia się z bezwzględnym mordercą.
O czym może marzyć pisarz? Tak postawione pytanie jest banalne, tak jak banalną jest biała kartka niezapisanego papieru. Bohater "Fascynacji" nie musi sobie na nie odpowiadać. Jest pisarzem, który odniósł sukces. Jego powieści drukowane są w tysiącach egzemplarzy, a jedna z nich zamieniła się w popularny serial. Czy można chcieć więcej?

Oskar, pisarz obdarowany sukcesem, spokojne życie miał dawno temu, tak dawno, że już o nim nie pamięta. Obecnie rozdzierają go mroczne myśli, a strach już jakiś czas temu przestał być kiełkującą roślinką. Teraz to rozrosły krzak akacji, kłujący w najmniej spodziewanych momentach ostrymi, jak brzytwa, kolcami, jakby chciał mu powiedzieć: zawsze już pozostanę z tobą, Oskarku, i nigdy się ode mnie nie uwolnisz!
Ginie aktorka grająca główną rolę w serialu nakręconym na podstawie jego powieści. Potem giną inne, a wzór morderstw w bliźniaczy sposób układa się w historie z jego powieści. Czy w tej sytuacji można zachować spokój? Do tego los, który postanawia być ambiwalentnym, zsyła Oskarowi kobietę zjawiskową. Oskar poznaje Luizę, tajemniczą blondynkę, do złudzenia przypominającą jego zmarłą ukochaną. Mroczne przeczucia i złowieszcze sny jawią się jako ponure memento, przypominając Oskarowi, że oprócz miłości istnieje na świecie także śmierć i ludzie, dla których jest ona powabną oblubienicą.
Czy Luiza to odbicie jego wielkiej miłości? Czy Oskarowi uda się obłaskawić, patrzącą na niego z coraz większym apetytem, policję? I wreszcie, czy uda mu się rozwikłać tajemnicę bestialskich morderstw i ochronić siebie, a przede wszystkim Luizę, emanację jego największej miłości?


Inni klienci kupowali także
Wilkołak

Wojciech Chmielarz...

Pamiętnik diabła

Bednarek Adrian

Aptekarz

Iwona Bogusz

Jak cię zabić, kochanie?

Alek Rogoziński

Nieszczęścia chodzą trójkami

Magdalena Kubasiewicz

Miasto szpiegów TW

Marek Krajewski

Adrian Bednarek
Dziedzictwo zbrodni

Adrian Bednarek

Skazany na zło

Adrian Bednarek

Zły człowiek

Adrian Bednarek

Córeczki

Adrian Bednarek

Proces diabła

Adrian Bednarek

Wyrok diabła

Adrian Bednarek

Pasażer na gapę

Adrian Bednarek

Inne pozycje od Novae Res
Niepamięć

Jolanta Kosowska

Długa droga

Anna Węgrzynowska

Szofer upadłych królów

Stanisław Figiel

Gra

Rafał Bąk

Warkocz losów

Roksana Bała

Tchnienie Kaim

Michał Kuszewski

Kryminał
Ja cię kocham, a ty miau audiobook

Katarzyna Berenika Miszczuk

Mock. Golem

Marek Krajewski

Dante na tropie

Agnieszka Olejnik

Dom śmierci

Bernhard Aichner

Nie czyń drugiemu

Vladimir Wolff

Furia rodzi się w sławie

Krzysztof Koziołek