Szczury z Via Veneto

EAN:

9788381912587

Autor:

Piotr Kępiński

Wydawnictwo:

Czarne

Data premiery:

2021-07-07

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

195x125 mm

Strony:

280

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość Polecamy

Tu się nic nie zmienia od dwóch tysięcy lat. Plebejusze, patrycjusze, dziwki, księża. Rzym mówi jeden z bohaterów włoskiego serialu Suburra. Bo w Rzymie, jak w całych Włoszech, czas się zatrzymał. Turyści kroczą starożytnymi ścieżkami, szukając tego, co minione, mieszkańcy znają na pamięć sentencje Marka Aureliusza, a ulice są tak samo wąskie jak przed kilkuset laty. Tak samo niezmienne są też paradoksy: bieda sąsiaduje z bogactwem, zaśmiecone ulice z pałacami, siedziby kościelnych instytucji z lokalami przejętymi przez mafię, a pamięć o Pasolinim konkuruje z pamięcią o Duce. Jak poskładać tę mozaikę, by obraz Włoch był pełny?
Piotr Kępiński kreśli portret miejsca od wieków targanego namiętnościami. Łącząc czujność obserwatora z zaangażowaniem mieszkańca, opisuje kraj, który fascynuje go od lat. Spaceruje ulicami Rzymu i Sieny, odwiedza Materę i Cilento, opowiada o sardyńskich pragnieniach separatystycznych, osiedlach Romów i handlu narkotykami na rzymskich cmentarzach. Razem z nim odwiedzamy turyńskie wystawy, smakujemy sycylijskich pani, jedziemy rowerem wzdłuż Tybru i zaglądamy do wnętrz Watykanu.
Szczury z via Veneto to erudycyjna opowieść o tym, że choć czasy błogiego la dolce vita dawno minęły, to Włochy wciąż przyciągają, pasjonują, nie dają o sobie zapomnieć.


Inni klienci kupowali także
Chamstwo

Kacper Pobłocki

Wirus. Jak przewidziano pandemię

Michael T. Osterholm...

Kresowa Atlantyda T.15

Stanisław Sławomir Nicieja

Kresowa Atlantyda T.16

Stanisław Sławomir Nicieja

Inne pozycje od Kolegium Europy Wschodniej
Odwaga i strach

Ola Hnatiuk

Od Zapisu do zapisu historii

Bogusław Bakuła...

Wolność słoneczna

Jacek Hajduk

Załzawione okulary

Gogi Gwaharia

Metrofobia

Myrosław Łajuk

Litwini nad Morzem Łaptiewów

Dalia Grinkeviciute

Dzisiaj śpię od ściany

Giedra Radvilaviiut