Gdybym miała twoją twarz

EAN:

9788366890794

Autor:

Frances Cha, Urszula Gardner, Adrian Kyć, Bożena Sęk

Wydawnictwo:

Kobiece

Data premiery:

2021-07-14

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

205x135 mm

Strony:

304

Cena sugerowana brutto:

42.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość Polecamy

Głośna powieść, w której z mroku i sprzeczności współczesnego Seulu wyłania się portret kobiet gotowych zrobić wszystko, aby żyć godniej.
"Jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku, który przenosi nas do oszałamiającego, futurystycznego Seulu. Lektura obowiązkowa".
Vogue
"Brutalna opowieść o czterech kobietach złapanych w sidła południowokoreańskiego konsumpcjonizmu robi naprawdę niesamowite wrażenie".
The Guardian
"Podobnie jak Bong Joon Ho, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu Parasite, tak i Frances Cha ukazuje społeczeństwo, w którym awans społeczny jest niezwykle trudny. A to, jak go postrzegają ubogie kobiety, jest śmiertelnie przygnębiające".
Washington Post
Młode koreanki: Gyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna, próbują pozostać sobą w świecie, który wymaga od nich niewiarygodnie dużo. Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza biednych. Aby uzyskać przepustkę do lepszego świata, trzeba wpisywać się w wyśrubowany kanon urody. Cena piękna jest wysoka, a operacje plastyczne to konieczność.
Wiedzą o tym Gyuri, ekskluzywna kobieta do towarzystwa dla najbogatszych biznesmenów w kraju, oraz Sujin, która zrobi wszystko, aby być jak Gyuri. Miho, artystka z dyplomem amerykańskiej uczelni, romansująca z apodyktycznym mężczyzną, i Ara, obsesyjnie zakochana w gwieździe k-popu. Oraz Wonna, która staje wobec dylematu: marzy o dziecku, lecz nie ma środków na jego wychowanie.
Robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w społeczeństwie pełnym nierówności oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.


Inni klienci kupowali także
Koszmar arabskich służących

Marcin Margielewski

Topeka

Ben Lerner

Bez powrotu

Marta Zaborowska

Niepołomice. Zniewoleni

Edyta Świętek

Czerwony kaszmir

Christiana Moreau

Ekstremista

Remigiusz Mróz

Perfekcyjna rodzina

Alex Dahl...

Mżawka

Luis Landero

Inne pozycje od Kobiece
Zniszcz mnie

Anna Langner

Uwikłani T.4 Hudson

Laurelin Paige

Królestwo

Jess Rothenberg

Zioła, które leczą

Steven Horne...

Skin Beauty

Anjali Mahto