Jeżyk i Jastrząb

EAN:

9788396287014

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x210 mm

Strony:

36

Cena sugerowana brutto:

30.00zł

Stawka vat:

5%

Nowość

"Jeżyk i Jastrząb" to opowieść o zmaganiach dzielnego Jeżyka z głodnym jeżowej konfitury Jastrzębiem. Ta śmieszna historia napisana wierszem z dużą dozą humoru dla dzieci lubiących szeleszczące wierszyki, to istna gratka dla miłośników literatury dziecięcej. Doprawiona solidną dozą językowego dowcipu opowieść bawi dzieci i dorosłych, równocześnie stanowiąc doskonałą pomoc w walce o piękną dykcję.

Historia najeżona jest wyrazami często stanowiącymi wyzwanie w terapii mowy. Dynamiczna akcja jest bardzo spójna i w pełni usprawiedliwia użycie tych wszystkich trudnych słów a jej piękne ilustracje, w pełni oddają klimat historyjki, jak i charaktery głównych bohaterów.

Poza dobrą zabawą i radosnym szeleszczeniem jest to również bajka logopedyczna, która pomaga dzieciom prawidłowo wymawiać głoski szeregu szumiącego. A czymże jest ów szereg szumiący? To zbiór kilku grup spółgłoskowych, które szczególnie najmłodszym miłośnikom jeżykowych przygód mogą sprawić nie lada kłopot, a mianowicie głoski 'ż', 'sz', 'cz' oraz 'dź'.

Monika Pocztańska, specjalistka w zakresie neurologopedii uważa, że "Jeżyk i Jastrząb" będzie swoistą "wisienką na torcie" w procesie utrwalania szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego. I wcale nie mija się z prawdą, ponieważ ta zabawna historia wprost najeżona jest trudnymi wyrazami, wymagającymi wysiłku tak u dzieci, jak i u czytających rodziców.

Jednak zmagania ze skomplikowanymi głoskami nie są wyłącznie zarezerwowane dla najmłodszych. Osoby pracujące głosem, takie jak lektorzy, wokaliści czy nauczyciele także sięgają po historyjki o suchej szosie, chrząszczu ze Szczebrzeszyna lub puszczyku w puszczy, pomagające poprawnie wymawiać głoski szeregu szumiącego. Praktyka poprawnej wymowy może być też zabawą, o czym przekona się każdy Czytelnik bajki "Jeżyk i Jastrząb".

Ta zabawna historia w intrygujący i ciekawy sposób pokazuje zmagania Jeżyka z upartym Jastrzębiem, wywołując na twarzach uśmiechy, a jednocześnie dając językowi dużo materiału do ćwiczeń. Człowiek najlepiej uczy się, gdy połączy pracę z zabawą, dlatego bajka logopedyczna Jacka Pawłowskiego to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych.

Logopedia dziecięca nie musi się już kojarzyć wyłącznie z trudnymi słowami. Zabawna historia "Jeżyk i Jastrząb" wprowadza w świat dziecka wiele kolorów i radości, a szereg szumiący przestaje już być kłopotem!

"Jeżyk i Jastrząb" to zatem książka, która może z powodzeniem wpisać się w ramy pomocy logopedycznych i zagościć nie tylko w gabinetach logopedów, ale także w domach czy w szkole. Zapewni ona dzieciom dużo zabawy i radości.