Jak działąją ludzie

EAN:

9788366997776

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-01-19

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

206x143 mm

Strony:

256

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Nagroda Royal Society 2020 dla najlepszej książki popularnonaukowej
Dr Camilla Pang jako ośmiolatka otrzymała następującą diagnozę zaburzenia ze spektrum autyzmu, ADHD i zespół lęku uogólnionego. Nie rozumiała większości ludzkich zachowań, emocji, nie wychwytywała sygnałów z otoczenia. Czuła, jakby nie dostała od nikogo instrukcji obsługi człowieka.
Teraz, uzbrojona w doktorat z biochemii, dr Camilla Pang rozprawia się z naszymi niejednoznacznymi zwyczajami społecznymi i identyfikuje, co tak naprawdę oznacza bycie człowiekiem.
Czego o złożoności ludzkiego zachowania i otaczającego nas świata mogą nas nauczyć białka, uczenie maszynowe i chemia molekularna? W jaki sposób rozpoznajemy motywacje ludzi i ich zachowania? Wykorzystując swoją unikalną wiedzę i język nauki, autorka analizuje codzienne interakcje, w tym:
podejmowanie decyzji,
rozwiązywanie i unikanie konfliktów,
relacje z ludźmi,
uprzejmość i empatię.
Zrozumieć ludzi to wyjątkowa i wnikliwa eksploracja ludzkiej natury i norm społecznych dokonana przez osobę, która przez wiele lat żyła niejako na ich marginesie.
Niezwykła perspektywa dr Camilli Pang wiele mówi o nas samych, o tym, kim jesteśmy i dlaczego robimy to, co robimy. To fascynujący przewodnik po tym, jak dzięki zrozumieniu siebie i innych możemy prowadzić szczęśliwsze życie.
Sama napisałam instrukcję, jakiej zawsze potrzebowałam. Przewodnik po życiu widzianym z zewnątrz. To właśnie książka, którą trzymasz w ręku.