Wybór

EAN:

9788395939044

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-12-06

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

220x170 mm

Strony:

464

Cena sugerowana brutto:

85.00zł

Stawka vat:

5%

Wybór Marcina Świetlickiego to historia opowiedziana w 444 wierszach ułożonych chronologicznie od końca lat siedemdziesiątych minionego wieku po współczesność.
Na Wybór składają się teksty dziś już kultowe, którymi mówi kolejne pokolenie czytelników, ale też te mniej znane, rozproszone, zapomniane. Powiedzmy, że chciałbym, żeby akurat te wiersze użyte w tej książce po mnie zostały napisał we wstępie Marcin Świetlicki.
Wybór to historia o jednostce, ale i o tym, co ową jednostkę otaczało i osaczało. To cztery dekady starć wewnętrznego z zewnętrznym. Wzloty i upadki. Miłości i nienawiści. Wiersze i piosenki. Poezję robi się przeciw. Poezja jest ryzykiem. Poezja jest odwagą. Poezja jest niebezpieczna napisał przed laty Marcin Świetlicki i zdania nie zmienił.
Wybór Świetlickiego to autorskie spojrzenie na własną twórczość, zachęca do przyjrzenia się powracającym tematom, motywom, gestom. Tę książkę można czytać na wiele sposobów, nie tylko od początku do końca czytelnik może dokonać tu własnego wyboru. To także jak zaznacza Autor historia moich wyborów, trafnych i nietrafnych.
24 grudnia 2021 roku Marcin Świetlicki skończy 60 lat. I nie jest to żadna graniczna data, ale odnotowuje ją ta osobista i szczególna książka.