Szczęście pod świerkami

EAN:

9788367022866

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-03-09

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

512

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Współczesna miłość, tajemnice, dramaty sprzed lat i sielska leśniczówka
Elwira i Krzysztof, młoda dziennikarka i młody leśniczy. Oboje z bagażem przejść. Ona obciążona rodzinną traumą i zerwaniem narzeczeństwa, jemu również nie poszczęściło się w związku. Spotykają się w leśniczówce Świerki, w Borach Tucholskich, żeby rozwikłać tajemnicę miłości swoich pradziadków, Apolonii i Zbysława, którzy pływali na Batorym i na nim zastał ich wybuch drugiej wojny światowej.
Elwira, poruszona dwoma listami Zbysława do Apolonii, umawia się z Krzysztofem na przeszukanie kufrów z pamiątkami po pradziadku, cudem zachowanych przez kilkadziesiąt lat w leśniczówce. Już pierwszego dnia pobytu odkrywa ważną tajemnicę, a pomiędzy nią a młodym leśniczym niespodziewanie iskrzy.
Tajemnice przeszłości, sielska leśniczówka i współczesna miłość. W tle historia drugiej
wojny światowej i uczucie, które rozkwitło na transatlantyku Batory.
Autorka w misterny sposób połączyła dwa światy, wczorajszy i dzisiejszy, czego efektem jest ta piękna, głęboka i mądra powieść.
Szczerze polecam.
Anna Sakowicz
Roma J. Fiszer
pisząca pod pseudonimem autorka książek obyczajowych. Urodzona w Poznaniu, od wielu lat
mieszka w Gdyni, każde lato spędza na kaszubskim letnisku nad Mauszem. Jej książki to nastrojowe sagi o przyjaźni, miłości i więzach rodzinnych z pięknem regionu i jego historią w tle.