Rytm Harlemu

EAN:

9788382159592

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-01

Rok wydania:

2022

Format:

200x130 mm

Strony:

480

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

BŁYSKOTLIWA I TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU POWIEŚĆ O SZEMRANYCH INTERESACH, BARWNYM NOWOJORSKIM PÓŁŚWIATKU I ZWYCZAJNYM FACECIE, KTÓRY PO PROSTU PRAGNIE SZCZĘŚCIA. A TAKŻE O PROBLEMACH RASOWYCH, WŁADZY I BURZLIWYCH WCZESNYCH LATACH 60.
CZOŁOWA KANDYDATKA DO NAGRODY PULITZERA (AUTOR OTRZYMAŁBY TO WYRÓŻNIENIE JUŻ PO RAZ TRZECI!).
JEDNA Z NAJLEPSZYCH POWIEŚCI 2021 ROKU WEDŁUG NEW YORK TIMESA I BARRACKA OBAMY.
Dla swoich klientów i sąsiadów ze Sto Dwudziestej Piątej Ulicy w Harlemie Ray Carney jest uczciwym sprzedawcą niedrogich mebli, prowadzącym przyzwoite życie i dbającym o żonę, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka. I nawet jeśli zamożni rodzice Elizabeth nie akceptują ani zięcia, ani jego ciasnego lokum naprzeciw stacji metra, on właśnie tutaj czuje się jak w domu.
Niewiele osób wie, że Ray trzyma sztamę z grupą bandytów i oszustów z przedmieścia. Czasy są trudne, z kasą jest cienko, interes z sofami na raty kręci się raczej niemrawo, więc jeśli jego kuzyn Freddie od czasu do czasu podrzuca mu jakiś pierścionek czy naszyjnik, Ray nie wnika, skąd się wzięły. Zna dyskretnego jubilera, który też nie zadaje pytań.
Wkrótce Freddie dołącza do ekipy, która planuje obrabować luksusowy hotel, a interes Raya ma posłużyć za zasłonę dymną. Napad, jak należało się spodziewać, nie przebiega zgodnie z planem i Ray musi znaleźć nowych klientów. Podejrzanych gliniarzy, bezwzględnych lokalnych gangsterów, przedstawicieli branży porno i wszelkiego rodzaju najgorsze szumowiny z Harlemu żeby przeżyć, nie może być zbyt wybredny.
Rytm Harlemu to rasowy kryminał i jednocześnie pasjonująca saga rodzinna, powieść społeczna o głębokim przesłaniu i barwny list miłosny do Harlemu a wszystko to w pieczołowicie odtworzonych realiach Nowego Jorku z początku lat 60. ubiegłego wieku.