Czarny świt

EAN:

9788366661950

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-08

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x143 mm

Strony:

472

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Kolejny, po Przypływie i Trzecim głosie, tom bestsellerowej serii kryminalnej popularnego duetu szwedzkich scenarzystów.
Olivia Rnning, po powrocie do pracy w policji, zostaje przydzielona do sprawy zamordowanej trzylatki w małym miasteczku Arild. Kilka dni później do podobnej zbrodni dochodzi pod Sztokholmem, ofiarą pada siedmioletni Aram, chłopiec ma skręcony kark.
Brutalne morderstwa odbijają się echem w całym kraju. Podejrzenia padają na środowiska rasistowskie, które groziły rodzicom obojga dzieci. Tom Stilton otrzymuje od swojego przyjaciela Ronny'ego książkę, która zawiera dużą liczbę wycinków prasowych na temat brutalnego zabójstwa ciężarnej luksusowej prostytutki. Przed laty Stilton został odsunięty od sprawy Jill, jednak nigdy jej nie zapomniał. Kiedy laboratorium kryminalistyczne dostarcza wyniki badań DNA, dochodzenie przybiera nieoczekiwany obrót.
Książka oddaje mroczny obraz naszych czasów, w których pod powierzchnią czai się zło, którego nie da się opisać słowami. Cilla i Rolf Brjlind pokazują, że powieść kryminalna jest bardzo skuteczna w naświetlaniu problemów społecznych. Czarny świtjest zwięźle napisany, a postacie, które śledzimy w tej serii, stają się coraz bardziej interesujące. landsbladet