Strefa marek
Administracja w demokratycznym państwie prawa

EAN:

9788382862140

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

181x252 mm

Strony:

930

Cena sugerowana brutto:

199.00zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Księga jubileuszowa Profesora Czesława Martysza - dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który w tym roku skończył 70 lat - to zbiór blisko 80 tekstów poświęconych problematyce prawa adminitracyjnego. Poruszane zagadnienia odnoszą się m.in. do aktualnych problemów prawa i postępowania administracyjnego, administracji publicznej, pandemii COVID-19.

Autorami się przedstawiciele wielu gałęzi prawa i wielu ośrodków naukowych z całej Polski. Redakcję naukową nad publikacją objął prof. Andrzej Matan, wieloletni współpracownik Jubilata; członek zespołu badawczego instytucji prawa administracyjnego procesowego Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach; autor i współautor wielu opracowań z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.

Profesor Czesław Martysz jest zatrudniony na stanowisku profesora w Instytucie Nauk Prawnych Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat sprawował funkcję prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach. Jest autorem ponad 140 publikacji naukowych.