Strefa marek
Szeptane

EAN:

9788382081701

Wydawnictwo:

Seria:

Plus minus 16

Data premiery:

2023-04-27

Rok wydania:

2023

Oprawa:

zintegrowana

Format:

213x148 mm

Strony:

264

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

Ile można znieść, by zdobyć bilety na Finał Ligi Mistrzów w Warszawie?

Filip i jego koledzy wiedzą, że można znieść naprawdę wiele. Nawet wstawanie bladym świtem, by wcisnąć ludziom ulotki i dostać za każdą marne grosze.

Gdy nadarza się okazja i chłopaki otrzymują propozycję porządnej pracy, nie wahają się. Pieniędzy przybywa, są chwaleni przez szefa, ale zaczynają mieć moralne dylematy i prawdziwe, dorosłe problemy

Trzymająca w napięciu powieść o pierwszych poważnych dylematach nastolatków, którzy przebywają w wirtualnym świecie i zmagają się na co dzień z zagrożeniami, jakie niesie powszechna obecność w Sieci pełnej m.in.: trolli, fake newsów, fałszywych tożsamości.

Paweł Beręsewicz stworzył książkę, której przekaz jest bardzo ważny i bardzo aktualny. Na przykładzie Filipa pokazuje nastolatkom, jak łatwo jest manipulować innymi i że z pozoru niewinne koloryzowanie rzeczywistości ma wielkie pole rażenia. W Internecie nie tylko różne osoby mogą być nie tymi, za które się podają - również przedmioty, produkty, usługi bywają opisywane, oceniane i ukazywane niezgodnie z prawdą.