Strefa marek
Matematyka SP 6 Karty pracy w szkole i w domu

EAN:

9788381860895

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

290x210 mm

Strony:

88

Kod dostawcy:

KTMA6

Cena sugerowana brutto:

24.95zł

Stawka vat:

5%

Wyrwij jedną kartkę dziennie!

Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 6 to kolejna książka z bestsellerowej serii Wydawnictwa GREG. To wyjątkowy zbiór zadań, dzięki którym matematyka przestanie być tajemnicą. Ćwiczenia są nie tylko ciekawe i wciągające, ale również przygotowane z najwyższą merytoryczną starannością tak, by były dla uczniów klas szóstych jak najbardziej wartościowe. GREG proponuje najskuteczniejszą metodę nauki - rozwiązywanie zadań z jednej kartki dziennie. Systematyczność gwarantuje sukces!

Matematyka nie będzie już zagadką

Wielu uczniów nie radzi sobie z matematyką. Nie jest tajemnicą, że ten przedmiot często bywa nielubiany i sprawia problemy nawet dobrym uczniom. Przed podjęciem decyzji o kosztownych korepetycjach, warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości pomoce edukacyjne. Karty pracy z matematyki do klasy szóstej zostały opracowane przez najlepsze nauczycielki matematyki, mające lata doświadczenia w pracy w szkole. Książka składa się z wyselekcjonowanych i zgodnych z podstawą programową zadań oraz licznych definicji, wskazówek i podpowiedzi ułatwiających samodzielną pracę.

Do sukcesu wystarczy 80 stron

Karty pracy składają się z zadań dotyczących wszystkich wymaganych działów tematycznych, jakie są omawiane na lekcjach matematyki w klasie 6. Uczeń znajdzie w książce ćwiczenia związane z:

ułamkami zwykłymi i liczbami dziesiętnymi,

liczbami całkowitymi,

procentami,

wyrażeniami algebraicznymi,

równaniami,

prędkością, drogą i czasem,

geometrią,

planem i skalą,

potęgowaniem itd.

Zadania mają odpowiednio dopasowany poziom trudności i rozwijają wiedzę, jaką uczeń zdobywa w klasie piątej. Zadania są ciekawe i urozmaicone, dzięki czemu matematyka nie będzie się już kojarzyła ze smutnym przymusem. Z kartami pracy od Wydawnictwa GREG może okazać się nawet, że matematyka jest super! Wszystkie ćwiczenia są zgodne z zadaniami pojawiającymi się w podręcznikach i na sprawdzianach.

Co kilka rozdziałów w kartach pracy pojawiają się sprawdziany, które zawierają zadania sprawdzające wiedzę z dotychczasowych ćwiczeń. Pod kodem QR umieszczonym w książce można znaleźć odpowiedzi i obliczenia do wszystkich zadań.

Wygodna praca w szkole i w domu

Karty pracy od Wydawnictwa GREG to nie tylko opracowany z najwyższą merytoryczną starannością zbiór zadań. To nowoczesna i wygodna publikacja z kolorową szatą graficzną. Na każdej karcie zadania są ułożone logicznie, co ułatwia naukę. Towarzyszą im liczne grafiki lub schematy, tabelki i wykresy, jeśli jest to wymagane. Pod treścią zadań umieszczono miejsce na rozwiązania, które pomieści wszystkie niezbędne obliczenia.

Karty niezwykle łatwo wyrwać z książki, dzięki znajdującej się w jej górnej części perforacji. Takie rozwiązanie umożliwia podanie dziecku do rozwiązania jeden karty dziennie, dzięki czemu szóstoklasista nie będzie czuł się przytłoczony nadmiarem materiału. Pojedyncze karty są również często wykorzystywane przez nauczycieli na lekcjach matematyki. Nauczyciele doceniają również to, że karty pracy od GREGa są przystosowane do czytelnego kserowania ich w czerni i bieli.

Najlepszy wybór dla szóstoklasisty!