Strefa marek
Elementy prawa ćwiczenia w.2023

EAN:

9788377351369

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

238x176 mm

Strony:

128

Cena sugerowana brutto:

25.20zł

Stawka vat:

5%

Książka "Elementy prawa - ćwiczenia" zawiera 291 różnorodnych ćwiczeń. Jest ona dokładnie dostosowana do treści i układu napisanego przez Jacka Musiałkiewicza podręcznika Elementy prawa.

Może być ona wykorzystywana w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach policealnych - zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, stanowiąc ciekawe ich urozmaicenie, oraz jako gotowe źródło prac domowych dla uczniów.

Zamieszczone w niej ćwiczenia polegają m.in. na:

wyszukiwaniu i analizowaniu przepisów prawnych;

analizowaniu i sporządzaniu dokumentów;

analizowaniu opisanych przypadków;

dopasowywaniu pojęć do odpowiadających im charakterystyk lub definicji;

odpowiadaniu na pytania o charakterze problemowym;

określaniu, czy zdania są fałszywe czy prawdziwe;

wyszukiwaniu informacji w internecie;

uzupełnianiu luk w zdaniach;

wyszukiwaniu w tekście odpowiedzi na pytania;

charakteryzowaniu poznanych pojęć i zjawisk;

sporządzaniu notatek.

Ćwiczenia zostały skonstruowane tak, aby oprócz poznawania i utrwalania materiału wspomagały zdobywanie przez uczniów ważnych i przydatnych współcześnie umiejętności, w szczególności takich jak wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, krytyczne myślenie, czytanie ze zrozumieniem.

Książka może być wykorzystywana w szkołach jako materiał ćwiczeniowy. Materiały ćwiczeniowe są to materiały przeznaczone dla uczniów, służące utrwaleniu przez nich wiadomości i umiejętności. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają procedurze dopuszczania przez Ministra Edukacji i Nauki ani nie są umieszczane w żadnych urzędowych wykazach. Decyzja o tym, czy i jakie materiały stosować, należy wyłącznie do nauczyciela. Wybrane materiały ćwiczeniowe powinny być corocznie podawane przez dyrektora szkoły do publicznej wiadomości wraz z obowiązującym w danym roku szkolnym zestawem podręczników lub materiałów edukacyjnych.

Zbiór ćwiczeń nie zawiera rozwiązań. Rozwiązania wysyłamy w formie elektronicznej tylko nauczycielom.