Strefa marek
Chory na Polskę CD

EAN:

5905802336515

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2023

Oprawa:

pudełko

Format:

140x122 mm

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

23%

Polska to nieuleczalna choroba, a lek nie jest refundowany.

Dr Misio jest Chory na Polskę

Dr Misio poleca lek Chory na Polskę. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z swoimi przyjaciółmi lub psychoterapeutami, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Dr Misio wstrzela się w naszą rzeczywistość z nowym materiałem. Płyta Chory na Polskę z jednej strony opowiada o wszystkim, co w kraju nad Wisłą niezmienne i monotonne, o skrajnościach, o tym co nas tutaj boli, z czym się nie zgadzamy, o naszej miłości do Polski. Jednym słowem podmiot liryczny miota się w polskiej rzeczywistości. Ale z drugiej strony znowu próbuje zmierzyć się ze swoimi lękami i strachami. Funduje nam kolejną misiową, psychoanalityczną terapię.

A muzycznie? AlbumChory na Polskęto totalny miks gatunków rock, punk, elektro, zimna fala, techno, dance czy nawet pop. Ale w tym eklektyzmie Dr Misio nie traci nic ze swego charakterystycznego stylu brudnego, energetycznego, szorstkiego i nostalgicznie melodycznego.

Arek Jakubik o albumie:

Chciałem, żeby album Chory na Polskę zaskoczył naszych fanów. Żeby nie wracać do sprawdzonych brzmień z poprzednich płyt. Stąd pomysł, aby ta płyta była jak najbardziej eklektyczna, różnorodna. Od punka do techno. Żeby było więcej melodii, a słuchacze po każdym kolejnym numerze byli coraz bardziej zdezorientowani. Lirycznie miała to być płyta cała o Polsce, ale w końcu doszedłem do wniosku, że to nie jest dobry pomysł. Nie interesuje mnie publicystyka. Finalnie na albumie najwięcej jest piosenek o miłości. Ale też jak zawsze są numery o uciekającym czasie czy samotności. Jest też na szczęście trochę ironii i przymrużenia oka.

Album CD składa się z 13 utworów o 3 utwory więcej niż jego wersja streamingowa - jako ukłon z stronę fanów nośników fizycznych i analogowego grania.

Dr Misio poleca lek Chory na Polskę. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z swoimi przyjaciółmi lub psychoterapeutami, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Lista utworów:

1. Chory na Polskę

2. Dziewczyna Śmierć

3. Wielkie żarcie

4. Znikam

5. Sztandar

6. Moja wina

7. Prawda

8. Wbrew i wobec

9. Wędrowiec

10. Te same miejsca

11. Bezczas

12. Zaraza

13. Miliard nowych Polsk