Strefa marek
Cunk o wszystkim. Encyklopedia Philomennica

EAN:

9788367710800

Wydawnictwo:

Data premiery:

2023-11-22

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

211x147 mm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

5%

W dawnych czasach ludzie uczyli się o różnych rzeczach z encyklopedii.

I bardzo dobrze, ponieważ można było o wszystkim przeczytać, nauczyć się tego na pamięć i nie kłopotać się myśleniem. Lecz dziś, w erze internetu, stale rosnącej populacji i szybko rozwijającej się nauki, wiedzy jest po prostu za dużo. Staje się to z dnia na dzień coraz bardziej przytłaczające.

Po latach zmagań z ważkimi pytaniami, takimi jak: Co robili ludzie przed lewolucją? i Co to są zegary?, śmiała reporterka, wizjonerka i filozofka Philomena Cunk przywraca encyklopedii należne jej miejsce. W swoim dziele pisze o wszystkim, co współczesny człowiek wiedzieć powinien: od Szekspira po kiełbasę, od Archiego Medesa po psychologię lewolucyjną, od Imperium Rzymskiego po kserokopiarki. Dzięki niej poznacie i w pełni zrozumiecie świat.

Przeczytajcie tę książkę, a już nigdy nie będziecie musieli czytać żadnej innej.

Potraktujcie tę książkę jak przewodnik po wszechświecie napisany przez kogoś, komu ufacie. Czasami miło jest, gdy ktoś weźmie nas za rękę. A czasem nie (na przykład wtedy, gdy ten ktoś zbyt krótko używał suszarki do rąk w kiblu albo posilał się niedawno makrelą). Tak czy siak, dobrze wiedzieć, że jest ktoś, kto wskaże wam właściwy kierunek na rozstaju dróg. Zapytacie być może, dlaczego obsadziłam się w tej roli. Cóż, od kilku lat analizuję w moich produkcjach telewizyjnych najbardziej palące kwestie współczesności oraz przeszłości i mam wrażenie, że całkiem nieźle mi to wychodzi. W każdym razie lubię tak myśleć, bo poprawia mi to humor. Philomena Cunk

***

Ta książka jest fantastyczna, ponieważ opisuje wszystko, co istnieje (z wyjątkiem tych 95% rzeczy, którymi nie warto zawracać sobie głowy). Philomena Cunk, gwiazda programu Świat oczami Cunk Charliego Brookera, twórcy serialu Czarne lustro

Proszę się więcej ze mną nie kontaktować. Profesor Rupert Delgado, Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego

() książka () The Guardian

Cunk na premiera! Rachel Riley

[Cunk to] wyjątkowy intelekt, zdolny objąć całą naszą skomplikowaną rzeczywistość. The Times

Philomena Cunk myślicielka i dziennikarka. Autorka programów telewizyjnych, w których porusza szerokie spektrum tematów: od kwestii czasu po feminizm, od Jezusa po Szekspira. W przeciwieństwie do swoich kolegów i koleżanek z branży nie boi się zadawać trudnych pytań, takich jak: Co to są zegary? albo Dlaczego ludzie płaczą, kiedy to cebula zostaje zraniona?.