Strefa marek
Kornik

EAN:

9788323353485

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-02-15

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

137x210 mm

Strony:

128

Cena sugerowana brutto:

34.00zł

Stawka vat:

5%

Każdy dom przechowuje historie swoich mieszkańców

W rodzinnej siedzibie babki i wnuczki słychać głosy dobiegające spod łóżek i widać świętych ukazujących się na suficie. Stare ściany opowiadają o zaginięciach, których tajemnice pozostają nierozwikłane. Babka krąży po pokojach, rozmawiając z cieniami czającymi się w szafach i mrocznych zakamarkach. Z aresztu właśnie wróciła wnuczka. Jej zatrzymanie miało związek ze zniknięciem dziecka najbogatszej rodziny we wsi. To wydarzenie zmusza obie kobiety, by zmierzyły się z bolesną historią ukrytą w murach domu. Tytułowy kornik powoli toczy ich dusze i uruchamia zemstę skrzywdzonych przez patriarchat.

Powieść grozy Layli Martnez skrywa historię dziedziczonej traumy, konsekwencji wojny domowej w Hiszpanii i reprodukujących się przez pokolenia dziejów wyzysku i upokorzeń. Doskonale poprowadzona literacko, staje się bardziej namacalna niż niejeden reportaż.

"Kornik to brawurowa opowieść o nawiedzonym domu, jakim jest Hiszpania. Layla Martnez bierze hiszpańskie traumy - od wojny domowej po przemoc klasową - i buduje z nich literacki horror, z potworami, wyłażącymi spod łóżka. Przewrotna, przerażająca, zachwycająca powieść!"

Katarzyna Kobylarczyk, reporterka, autorka książki Ciałko. Hiszpania kradnie swoje dzieci

"Dom pełen cieni i kobiet zbudowany z zemsty i poezji. Gęsta i przerażająca książka, która opowiada o widmach, problemach klasowych, przemocy i samotności w sposób tak naturalny, jakby to czarownice dyktowały Layli Martnez jakiś przenikliwy i upiorny sen".

Mariana Enrquez

"To książka o biednych i upokarzanych, którzy mówią dość".

Alana Portero

"Najlepsza książka, jaką przeczytałem w tym roku, tak pojemna i głęboka, że mieści w sobie cały kraj i wszystko, co z nim związane".

Francisco Jota-Prez