Strefa marek
Geometria sensoryczna. Kreatywne karty pracy...

EAN:

9788383094151

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-01-10

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

207x298 mm

Strony:

92

Cena sugerowana brutto:

49.00zł

Stawka vat:

5%

Nowość Bez prawa zwrotu

Ćwiczenia angażujące zmysły, twórcze działania i dobra zabawa - oto nasz sposób na to, by nauka geometrii była przyjemna, atrakcyjna, a przede wszystkim - skuteczna. "Geometria sensoryczna" to ponad 80 kolorowych kart pracy, dzięki którym maluch poszerzy i utrwali swoją wiedzę z zakresu geometrii. Publikacja powstała z myślą przede wszystkim o dzieciach w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), ale doskonale sprawdzi się także jak element uatrakcyjniający lekcję w pierwszych klasach szkoły podstawowej. To również propozycja dla tych maluchów, które chcą w ciekawy i twórczy sposób spędzić czas wolny.

Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko rozwijały umiejętności matematyczne dzieci, ale również trenowały u nich abstrakcyjne i logiczne myślenie, wzbogacały słownictwo, ćwiczyły pamięć i koncentrację, doskonaliły motorykę małą, pobudzały wyobraźnię oraz uczyły współpracy. Dlatego wewnątrz znajdziemy m.in. zadania polegające na:

  • tworzeniu ilustracji za pomocą kredek, farb oraz mniej standardowych pomocy, np. tasiemek, przypraw czy liści
  • wycinaniu i przyklejaniu dołączonych szablonów
  • łączeniu w pary pasujących do siebie elementów
  • rysowaniu po śladzie
  • kolorowaniu zgodnie z instrukcją
  • opowiadaniu samodzielnie wymyślonych historii.

Publikacja zawiera zarówno ćwiczenia aktywizujące, jak i wyciszające. Zadania mają charakter otwarty i są dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci.

Kolejność oraz tematyka kart pracy jest związana z aktywnościami zaproponowanymi w książce dla nauczyciela pt. "Geometria sensoryczna. Kreatywne działania rozwijające zdolności matematyczne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym", która stanowi uzupełnienie prezentowanej publikacji. Treści zawarte w tym zestawie są zgodne z podstawą programową do wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.