Strefa marek
Kocham cię, ale wybieram ciemność

EAN:

9788381918862

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-05-08

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

206x132 mm

Strony:

368

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja

Claire słyszała od rodziców, że pochodzi z solidnego rodu. Ze strony ojca - bliskiego współpracownika Charlesa Masona - szaleni bajarze, cwaniaczki i pijacy. Matka z kolei nauczyła córkę tworzyć biżuterię, robić zdjęcia i włamywać się do domów. Budować, wyłudzać, kraść i ściemniać. Gdy Claire mówiła matce, że chciałaby tylko, aby ich rodzina była normalna, słyszała: "Kochanie, nie ma czegoś takiego".

A jednak, przynajmniej na pozór, Claire się to udało. Wydała powieść i zgarnęła wszystkie nagrody dla żółtodziobów, zdobyła etat na uczelni, wzięła ślub z Theo (zmienimy mu imię, bo on jest niewinny) i urodziła dziecko. Odniosła sukces, więc skąd te napady niekontrolowanego smutku? Dlaczego zamiast spełnienia czuje tylko wściekłość i żal za utraconą wolnością? Claire próbuje ratować się ucieczką - zostawia córkę pod opieką męża i wyjeżdża w rodzinne strony - na pustynię w Nevadzie. Chce działać: porywczo, czasem nieodpowiedzialnie, nawet okrutnie. Odrzucając reguły społecznego awansu, stopniowo zatraca się w poszukiwaniu siebie.

Kocham cię, ale wybieram ciemność to wciągająca opowieść o kobiecie na skraju i furii, która pcha nas do działania. Claire Watkins, odważnie czerpiąc z własnej biografii, kwestionuje tradycyjne spojrzenie na monogamię, macierzyństwo i stabilne życie, które powinny dawać szczęście, a okazują się rozczarowaniem.