Strefa marek
Kuba w przedszkolu

EAN:

9788395255670

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

210x210 mm

Strony:

40

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Dlaczego ta książka jest wyjątkowa? Przejdź do galerii produktu i zobacz wyróżniki!

"Kuba w przedszkolu" to książka o wymarzonym przedszkolu. Takim, w którym dzieci traktowane są z szacunkiem i uwagą. W którym jest miejsce na samodzielność, indywidualizm i rozwój we własnym tempie.

Książka nie tylko oswaja dziecko z przedszkolną rzeczywistością, ale też wyposaża je w praktyczne umiejętności, które przydają się w kontaktach z innymi dziećmi i paniami w przedszkolu. Uczy, że można mówić "nie". Że można prosić o pomoc i mówić wprost o swoich potrzebach. Wszystko na przykładach, które łatwo trafiają do małego czytelnika.

Nie znajdziesz tu płaczu przy rozstaniu i kryzysów. Znajdziesz za to dużo sposobów na to, aby przedszkole kojarzyło się z bezpiecznym miejscem, do którego aż chce się przychodzić.

Tekst uzupełniają krótkie rymowanki, które ułatwią dziecku odnalezienie się w trudnych sytuacjach. Dzięki wierszowanej formie łatwo przywołać je w trudnym momencie.

Wyjątkowi są też bohaterowie. Starałam się stworzyć książkę "życiową". Na jej stronach - jak to w życiu - znajdziesz m.in. chłopca, który uwielbia wozić pluszaki w wózku dla lalek, dziewczynkę z aparatem słuchowym, dziecko w spektrum, które woli trzymać się z boku i ma swoje ulubione kryjówki. To świetna okazja do rozmów z dzieckiem o różnicach między ludźmi i tolerancji.