EAN:
9788328174993
Autor:
Wydawnictwo:
Data premiery:
2026-07-15
Rok wydania:
2026
Oprawa:
twarda
Format:
285x216 mm
Strony:
56
Kod dostawcy:
SCKFRMITYSYZYF
Cena sugerowana brutto:
49.99zł
Stawka vat:
5%
Asklepios, syn Apollona i urodziwej śmiertelniczki Koronis, zostaje oddany na wychowanie znakomitemu nauczycielowi centaurowi Chironowi. Z biegiem lat jego umiejętności medyczne stają się niezrównane. W uznaniu zasług Atena ofiarowuje mu krew Gorgony, dzięki której można przywracać zmarłych do życia. W ten sposób Asklepios pozbawia Hadesa nowych dusz, czym ściąga na siebie grom samego Zeusa
Syzyf to człowiek nader przebiegły, gotowy na wszystko, żeby zapewnić dobrobyt swojemu miastu - Koryntowi. W tym celu przechytrza nawet bogów. Ta arogancja będzie go słono kosztować i zapłaci za nią najwyższą, wieczną karę.
Autorką scenariusza tego albumu jest Clotilde Bruneau, znana z innych tomów tej serii, natomiast rysunki są dziełem włoskiego twórcy komiksowego i rysownika Gianenrico Bonacorsiego ("Dionizos").