Kuna za kaloryferem

EAN:

9788326845949

Wydawnictwo:

Data premiery:

2020-08-12

Rok wydania:

2020

Oprawa:

zintegrowana

Format:

16,5x21,6 cm

Strony:

400

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

5%

Ukochany pan od przyrody i nieustraszona specjalistka od padliny oraz ich niesforne zwierzęta
Dowcipna i pełna ciepła opowieść o ratowaniu zwierząt, na które inaczej czekałaby śmierć. Wszystko zaczęło się od wrony o imieniu Kra pisklaka znalezionego przez Adama Wajraka na warszawskim Żoliborzu. Potem Adam i Nuria Selva Fernandez przygarnęli jeszcze wiele innych zwierząt gdy zamieszkali w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej. W ich domu schronienie i opiekę znalazły wyrzucone z gniazda bociany (Kuternoga oraz szalony Declan), osierocone borsuki, małe wydry (w tym wydra Julek, która została holenderskim skarbem narodowym), kuny, nietoperze, jerzyki, srokosze czy gromada sów wielbicielek dnia. A Nuria i Adam z naukowczyni i dziennikarza zamienili się w pełnoetatowych opiekunów tej wspaniałej menażerii.
Swoje perypetie opisali czule i z humorem w kultowej książce "Kuna za kaloryferem". Po latach wznawiają ją w nowej oprawie graficznej, z mnóstwem pięknych zdjęć własnego autorstwa, a przede wszystkim uzupełnioną o dalsze losy podopiecznych.
Tylko sobie nie myślcie, że są to jakieś błahe historyjki o zwierzętach. Wajrak potrafi opowiadać tak, że każde zdarzenie staje się ważne, dramatyczne i jedyne w swoim rodzaju. Taka umiejętność to dar rzadki, nie każdemu pisarzowi dany. Wisława Szymborska


Inni klienci kupowali także
Machiną przez Chiny

Łukasz Wierzbicki

Pokora BR

Szczepan Twardoch

Lolek

Adam Wajrak...

Podróż Cilki

Heather Morris

Cymanowski chłód

Magdalena Witkiewicz...

Polecamy
Pax

Sara Pennypacker

Dworzec

Aleksander Derkaczew

Asystentka szefa

Katarzyna Mak

Bóg Maszyna

Joanna W. Gajzler