Strefa marek
Nalewki. Likiery, syropy, koktajle

EAN:

9788381324052

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-07-27

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

252x196 mm

Strony:

272

Cena sugerowana brutto:

79.91zł

Stawka vat:

5%

Autorskie przepisy Joanny Matyjek na domowe nalewki, likiery, koktajle, syropy, a także na lemoniady, konfitury czykostki lodowe z kwiatami.

Ponad 60 przepisów na np. dereniówkę, miodówkę z Rościna, nalewkę z niewielkich, lekko owłosionych owoców czyli agrestówkę, nalewkę z jagód, jarzębiny, rabarbaru, ale też wiśnie w rumie, sangrię, truskawkową margaritę czy piwo bezalkoholowe z syropem Lady Gray, konfiturę z róży albo kostki lody ziołami lub kwiatami.

Autorka dzieli się swoimi sprawdzonymi przepisami, ale także tymi najciekawszymi i zebranymi i zasłyszanymi od znajomych, którzy swoje receptury testują od lat. Sąsiadka Elunia podaje przepis na nieziemską cytrynówkę a pan ochroniarz Piotr nalewkę z pigwy przy okazji opowiadając czasem zabawne rady np. jak zrobić orzechówkę z całymi orzechami zamkniętymi w butelce.

Domowe nalewki, likiery i syropy można przygotować niemal ze wszystkich dostępnych nam owoców, warzyw i ziół a także korzystając z darów dzikiej przyrody - łąk i lasów: jagód, jarzębiny, pędów sosny, mięty.

Proste przepisy, z których można wyczarować wyrafinowane smaki polecamy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w przyrządzaniu nalewek. Każdy znajdzie coś dla siebie lub skonfrontuje swój własny sposób z radami autorki. Wystarczy spróbować i pozwolić się uwieść zapachom i kolorom letnich owoców, odczekać chwilę a potem już tylko delektować się napojami. W książce nie zabraknie opowieści o właściwościach zdrowotnych owoców, porad i ciekawostek.