Dziedzictwo Orquidei Diviny

EAN:

9788367335249

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

205x135 mm

Strony:

372

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Wciągającą opowieść o tajemniczym dziedzictwie i sile drzemiącej w rodzinie. Głęboko ukrywany sekret oraz zagadka, której rozwiązanie prowadzi do Ekwadoru, sprawiają, że Dziedzictwo Orqudei Diviny pochłonie miłośników historii o współczesnych wiedźmach.

Członkowie rodziny Montoya są nauczeni, by nie zadawać zbyt wielu pytań. Już dawno przestali dociekać, jakim cudem ich spiżarnia jest zawsze zapełniona albo dlaczego ich nestorka rodu nigdy nie opuszcza swojego domu ani na zakończenie studiów, ani na ślub, ani na chrzciny.

Gdy nadchodzi dzień, w którym Orqudea Divina zaprasza rodzinę na swój pogrzeb oraz by rozdać spadek, wszyscy mają cichą nadzieję, że w końcu jej sekrety wyjdą na jaw. Zamiast tego Orqudea przemienia się w drzewo ceiba, swoich bliskich pozostawiając z jeszcze większą liczbą pytań niż odpowiedzi.

W Dziedzictwie Orqudei Diviny opisane są dwie linie czasowe, gdyż dary, które babka po sobie zostawiła, zaczynają objawiać się siedem lat później. Marimar, Rey i Rhiannon odkrywają w sobie nieoczekiwane moce. Pewna postać zaczyna potajemnie badać ich drzewo genealogiczne, łamiąc powoli jego gałęzie, by zniszczyć ród Montoyów.

Potomkowie Orqudei, chcąc ocalić pozostałych członków rodziny i odkryć prawdę kryjącą się za ich dziedzictwem, wyruszają w daleką podróż do Ekwadoru. To właśnie tam ich babka pogrzebała swoje tajemnice i właśnie tam wszystko może się wyjaśnić.

Dziedzictwo Orqudei Diviny to oryginalna, niesztampowa powieść latynoamerykańska, która spodoba się wielbicielom realizmu magicznego w nowoczesnym ujęciu.