Strefa marek
Z nosem w smartfonie

EAN:

9788326844553

Wydawnictwo:

Data premiery:

2024-03-27

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

212x143 mm

Strony:

360

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

PRZEWODNIK PO CYFROWYM ŚWIECIE, W KTÓRYM ŻYJĄ NASZE DZIECI

Który z rodziców czy nauczycieli nie załamuje rąk na widok tego, ile czasu dzieci spędzają przed ekranami? "Tracisz czas w tym internecie" - wzdychają. "Ile można grać?!" - denerwują się. "Odłóż ten nieszczęsny telefon!" - krzyczą.

Dr Karol Jachymek, medioznawca, badacz i wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem SWPS, od lat przygląda się zjawiskom w sieci oraz temu, co robią w niej nasze dzieci. O swoich wnioskach opowiada rodzicom i osobom pracującym z młodymi ludźmi. Nie ukrywa, że fascynują go możliwości, jakie dają dziś media społecznościowe, że widzi ich ogromny potencjał wspólnototwórczy, że bawią go memy, dramy i emoji oraz że docenia to, ilu przydatnych rzeczy można się nauczyć dzięki sprawnemu używaniu sieci.

Nie oznacza to, że nie zauważa zagrożeń. Owszem, dostrzega je, ale proponuje w swojej książce inne niż dominująca perspektywa, empatyczne spojrzenie na świat mediów cyfrowych. Nie straszy nimi, a w przystępny sposób edukuje dorosłych, zabierając ich w podróż po fascynującym i pełnym możliwości świecie, który jest dla wielu współczesnych dzieci ich naturalnym środowiskiem - czy tego chcemy, czy nie.

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE

lepiej zrozumiesz swoje dzieci i swoich uczniów;

nauczysz się towarzyszyć dzieciom w dorastaniu i przestaniesz się martwić, że technologia zepsuje wasz kontakt;

poznasz lepiej mechanizmy kultury cyfrowej i odkryjesz twórczy potencjał sieci;

dowiesz się, jak wykorzystać internet do wspólnych działań;

zadbasz o zdrowsze zasady korzystania z mediów cyfrowych.