Dom Holendrów

EAN:

9788324073351

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-05-19

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

235x155 mm

Strony:

336

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

Powieść nominowana do Nagrody Pulitzera, porównywana do twórczości F. Scotta Fitzgeralda
Jedna z najważniejszych książek 2019 roku według New York Timesa i Time'a
Nad Domem Holendrów zapada zmierzch. Jego ogromne okna kolejno rozjaśniają się ciepłym światłem. Danny i Maeve Conroyowie zaparkowali wysłużonego oldsmobile'a po drugiej stronie ulicy, by obserwować rozgrywający się spektakl cieni.
To dom, w którym dorastali. Spełnienie marzeń i ambicji ich ojca, a jednocześnie miejsce znienawidzone przez ich matkę. Dom, który stracili razem z rodzinnym majątkiem i którego dziedzictwo rzuciło cień na całe ich życie.
Dom Holendrów jest opowieścią o rodzinnych więziach, stracie, poświęceniu i przebaczeniu. Ann Patchett z mistrzowską precyzją rozbiera na części pierwsze amerykański mit o tym, że każdy może napisać swoją historię na nowo, odciąć się od korzeni i zapuścić własne. Jej najnowsza powieść to misternie utkane studium pamięci pokazuje, jak bezustannie rezonuje w nas przeszłość i jak chcąc nie chcąc powtarzamy błędy naszych rodziców.
Nie ma w literaturze przypowiesci o matce marnotrawnej Ann Patchett tworzy wiec własna: piekna, bolesna i przejmujaca. Autorka jest mistrzynia dystyngowanej i wciagajacej prozy, a Dom Holendrow to jeden z najlepszych portretow rodziny, jakie czytałem. Pod jej piorem całkiem zwyczajne zycie zamienia sie w opowiesc, od ktorej nie mogłem sie oderwac.
- Marcin Meller
Zmienne koleje losu patchworkowej rodziny ukazane na przestrzeni pięciu dekad []. Poruszający portret niezwykłego domu i mieszkającej w nim nieszczęśliwej rodziny.
The Times, Book of the Year
Obłędnie wciągająca saga rodzinna o utraconym dziedzictwie.
The Guardian, Books of the Year
Jedna z moich ulubionych współczesnych pisarek. Chyba nigdy się nie zdarzyło, żeby jej powieść nie chodziła za mną jeszcze przez długie tygodnie po przeczytaniu.
Gillian Anderson
Rozkosz.
Nigella Lawson